Wydarzenia

Trenerzy Barylski i Osiński z nowymi licencjami UEFA!

2018-08-09 12:00:00
Szkoleniowcy Śląska Wrocław Paweł Barylski oraz Krzysztof Osiński uzyskali prestiżowe licencje trenerskie UEFA, zdobywając tym samym najważniejsze kompetencje w swoich dziedzinach. Gratulujemy!
Licencja UEFA Pro, którą uzyskał asystent Tadeusza Pawłowskiego Paweł Barylski, pozwala na samodzielne prowadzenie profesjonalnych zespołów w najwyższych klasach rozgrywkowych w Europie. Jest to zarazem ostatni stopień szkolenia trenerskiego.

- Robiłem to po to, aby zweryfikować samego siebie, moje umiejętności, a czas pokaże, gdzie znajdę się za kilka lat. Cały czas czuję się młody. Śledząc piłkę na najwyższym poziomie, najlepsze wyniki osiągają doświadczeni trenerzy, którzy często mają ponad 50 czy nawet 60 lat. Czas działa na moją korzyść, zbieram doświadczenie, choćby dzięki Śląskowi, któremu teraz całkowicie się poświęcam - mówi Paweł Barylski.

Licencja UEFA Pro jest najbardziej elitarnym kursem trenerskim w Europie, który w naszym kraju realizowany jest wyłącznie w Szkole Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej w Białej Podlaskiej. Uzyskanie dyplomu poprzedza seria zjazdów i wymagające egzaminy, z którymi poradził sobie, uchodzący za tytana pracy, trener Barylski.


 
Krzysztof Osiński, pracujący w Śląsku od 2016 roku, z kolei uzyskał elitarny kurs bramkarzy Goalkeeper Coach UEFA A, który jest najwyższym stopniem w tej profesji.

- Cieszę się bardzo, bo nie ukrywam, że to był mój cel, a zarazem spełnienie moich ambicji. Egzamin poprzedziło osiem zjazdów. By uzyskać licencję musieliśmy wykazać nie tylko dobrą pracą z bramkarzami, ale też współpracą z formacją defensywną. To dla mnie kolejna mobilizacja do jeszcze rzetelniejszej pracy i rozwoju - zaznacza Krzysztof Osiński.

Kurs składał się z zajęć praktycznych i teoretycznych, a szczególną uwagę zwracano na kierunek szkolenia współczesnych bramkarzy. Ponadto w przyszłym sezonie wprowadzone zostaną przepisy, zgodnie z którymi w sztabach szkoleniowych klubów Lotto Ekstraklasy będą mogli funkcjonować tylko trenerzy bramkarzy, którzy ukończyli wspomniany kurs. Dyplomy wręczono w Łodzi na Ogólnopolskiej Konferencji Trenerów.

Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również