Wydarzenia

Trzecioligowy hit

2019-11-09 11:00:00
W 15. kolejce rozgrywek III ligi piłkarze rezerw Śląska Wrocław udadzą się do Chorzowa, gdzie zmierzą się z miejscowym Ruchem. Mecz ten śmiało można określić mianem hitu.
Po zwycięstwie z rezerwami Górnika, drugi zespół Śląska powrócił na fotel lidera trzecioligowej tabeli. Piłkarze Piotra Jawnego staną jednak przed trudnym wyzwaniem obrony tej pozycji, gdy na stadionie przy ulicy Cichej zmierzą się z czwartym w tabeli Ruchem Chorzów.

Chorzowianie nie rozpoczęli sezonu najlepiej, ale od kilku kolejek regularnie punktują i znajdują się już w ścisłej czołówce III ligi. Mimo kłopotów z jakimi od lat boryka się ten klub, to wciąż niezwykle uznana marka oraz czternastokrotny mistrz Polski, więc przed zawodnikami rezerw Śląska bardzo trudne zadanie. Dodatkowo, przy Cichej ma się zgromadzić spora liczba kiboców, więc zespół trenera Jawnego będzie musiał sobie radzić nie tylko z klasowym przeciwnikiem, ale także z głośnym dopingiem fanów gospodarzy.

Co ciekawe, Ruch spisuje się nieco lepiej w meczach wyjazdowych (cztery zwycięstwa, dwa remisy, jedna porażka) niż w spotkaniach na własnym boisku (trzy zwycięstwa, trzy remisy, jedna porażka). Najlepszym strzelcem zespołu jest Mariusz Idzik (10 bramek), który jest wychowankiem Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. Z kolei w zespole rezerw Śląska błyszczy ostatnio Przemysław Bargiel (trzy gole w trzech ostatnich spotkaniach), który pierwsze piłkarskie kroki stawiał właśnie w Ruchu. 

Początek spotkania Ruch Chorzów - Śląsk II Wrocław o godzinie 17:00.


Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również