Wydarzenia

U11: Hollywoodzkie zwycięstwo!

2018-02-01 15:00:00
Drużyna U11 trenera Blecharza w jubileuszowym XV Memoriale Harafa pokazała wrocławski charakter i zajęła ostatecznie I miejsce. Finał z Lechem Poznań miał... hollywoodzki scenariusz!
W dniach 27-28 stycznia w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbył się już piętnasty Memoriał Sławomira Harafa, upamiętniający postać wybitnego dzierżoniowskiego piłkarza i trenera. Warto wspomnieć, iż w poprzednich latach nasze roczniki już wygrywały ten turniej, a Śląsk zawsze bardzo chętnie przyjmuje zaproszenia organizatorów. 
 
Na starcie stanęło 16 zespołów. Turniej zgromadził m.in. Lecha Poznań, Zagłębie Lubin, Górnik Wałbrzych, Chojnik Jelenia Góra czy Chrobry Głogów. Trójkolorowi od pierwszego meczu pokazali, że mają spore ambicje i dominowali w każdym spotkaniu. Zespół trenera Blecharza w trzech meczach grupowych i dwóch w fazie pucharowej strzelił 43 gole, tracąc zaledwie 3!
 
Mecze grupowe:
Śląsk Wrocław –  AP Dzierżoniów 4:1
Śląsk Wrocław –  Mewa Kunice 11:1
Śląsk Wrocław –  Chojnik Jelenia Góra 9:0
 
Faza pucharowa:

Ćwierćfinał:
Śląsk Wrocław –  Marcinki Kępno 11:0

Półfinał:
Śląsk Wrocław –  FC Academy Wrocław 8:1
 
Wrocławianie pewnie zameldowali się finale, gdzie mieli zmierzyć się z Lechem Poznań. Jak się okazało przebieg meczu był godny najważniejszego meczu turnieju.
 
WKS szybko zdobył dwie bramki i długo prowadził, przy czym w międzyczasie nie wykorzystał kilku kolejnych okazji do powiększenie przewagi. Lech jednak grał ambitnie, w ostatnich pięciu minutach meczu przejął inicjatywę i zdołał doprowadzić do remisu. Na 15 sekund przed końcem poznaniacy już prowadzili 3:2. Trójkolorowi nie poddali się. Szybko wznowili grę i rzutem na taśmę zdobyli bramkę, dającą ostatecznie remis 3:3. W rzutach karnych Śląsk potwierdził swoje umiejętności i ostatecznie wygrał XV Memoriał Sławomira Harafa!
 
 - Zawsze gramy do końca i wierząc w swoje umiejętności. To właśnie zaprezentowaliśmy na tym turnieju. Pokazaliśmy nasz wrocławski charakter – mówi trener naszej drużyny Mariusz Blecharz
 
Finał:
Śląsk Wrocław – Lech Poznań 3:3 (k: 3:1)
 
Kadra: Kluba, Markowski, Skrzypczyński, Madej, Gerstenstein, Cesarz, Pawlik, Adamkiewicz, Sztylka, Samołyk. Trener Mariusz Blecharz, asystent Jakbub Piwowarski
 
Klasyfikacja końcowa:
1. Śląsk Wrocław
2. Lech Poznań
3. Zagłębie Lubin 
4. FC Wrocław Academy 
5. Chrobry Głogów 
6. UKS Lechia I Dzierżoniów 
7. Marcinki Kępno 
8. Akademia Piłkarska Dzierżoniów
9. Odra Opole 
10. Polonia-Stal Świdnica 
11. Warszawska Akademia Piłki Nożnej 
12. WKS Wieluń 
13. Chojnik Jelenia Góra 
14. LKS Mewa Kunice 
15. UKS Lechia II Dzierżoniów 
16. Górnik Wałbrzych
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również