Wydarzenia

U11 i U12: Sparingi na najwyższym poziomie

2017-09-26 10:00:00
Zespoły Śląska U11 oraz U12 zmierzyły się w stolicy Niemiec z Herthą Berlin. Były to spotkania na bardzo wysokim poziomie, a Śląsk zakończył je z jedną wygraną i jedną porażką.
Mecze odbyły się na obiektach Olympiapark. W sparingach wzięły udział drużyny trenera Mariusza Blecharza (U11) i trenera Kamila Domagalskiego (U12). 
 
Hertha BSC Berlin to rywal z najwyższej półki zarówno pod względem techniki użytkowej, jak i motoryki. Cieszy fakt, że nasze drużyny nie odstawały w żadnym elemencie piłkarskiego rzemiosła. Tempo gry było bardzo szybkie, co sprawiło, że rywalizację oglądało się z zaciekawieniem do ostatniej minuty. Spotkania toczyły się w czterech kwartach po 20 minut.
 
U11
 
Kwarty kończyły się rezultatami: 0:0, 0:2, 1:2, 1:1
Hertha Berlin - Śląsk Wrocław 5:2
 
Skład: Kosobudzki, Markowski, Samołyk, Skrzypczyński, Cesarz, Sztylka, Adamkiewicz, Pawlik, Kwieciński, Mirga, Madej, Gerstenstein, Cyrek
 
- Był to mecz bardzo zacięty i wyrównany. Jestem bardzo zadowolony z postawy naszych zawodników. Stworzyliśmy sporo sytuacji i jedyne czego zabrakło to koncentracji przy wykończeniu wypracowanych szans – komentuje sparing trener Blecharz. – Rywal z najwyższej półki, ale właśnie z takimi chcemy się mierzyć i równać umiejętnościami. Hertha pokazała nad czym jeszcze musimy pracować, a co już mamy na wysokim poziomie. Wymiana trenerskich poglądów również nam trenerom daje cenne wskazówki do codziennej pracy
 
U12
 
Hertha Berlin - Śląsk Wrocław 3:4
 
Skład: Sierda, Kosiba, Wypart, Baca, Borys, Kurowski, Ziętek, Graczyk, Wroński, Kucharski, Benedyktowicz.Autor: Michał Krzyminski, Fot. Kamil Domagalski

Zobacz również