Wydarzenia

U12: Podwójny sukces

2020-01-19 16:30:00
Po sukcesie zespołu U11, przyszedł czas na zawodników z drużyny U12. Podopieczni Mariusza Blecharza wygrali turniej o Puchar Prezesa DZPN-u i podobnie jak młodsi koledzy, powalczą w turnieju finałowym w Warszawie.
Na otwarcie młodzi Trójkolorowi pokonali Górnika Złotoryja 4:0. Następnie okazali się lepsi od Victorii Wałbrzych (4:0), a na zakończenie fazy grupowej zwyciężyli z Karkonoszami Jelenia Góra (2:0). Wrocławianie wyszli z grupy z pierwszego miejsca i w półfinale zmierzyli się z zespołem Olympicu Wrocław, który pokonali 4:0. W finale na zawodników trenera Blecharza czekało Zagłębie Lubin. Poradzili sobie oni również z tą przeszkodą, wygrywając 1:0 i tym samym zapewnili sobie udział w turnieju o Puchar Prezesa PZPN-u, który zostanie rozegrany w Warszawie. 

- Cieszymy się, że wszystkie kluby na Dolnym Śląsku bardzo poważnie potraktowały ten turniej. Na tle innych drużyn wyróżnialiśmy się pod kątem indywidualnych umiejętności, co jest dla nas bardzo ważne w kontekście dalszego rozwoju zawodników. Należy też podkreślić sukces zespołowy, zarówno trenera Blecharza, jak i trenera Franczaka, który wczoraj zwyciężył z drużyną U11. Praca, jaką wykonują już od kilku lat idzie w bardzo dobrym kierunku - mówi Krzysztof Paluszek, dyrektor do spraw rozwoju sportowego Śląska Wrocław. 

Skład Śląska: Kozioł, Marek, Gajewski, Rostek, Kucharski,Borowy, Wyszyński, Kadej

Nie obyło się również bez nagród indywidualnych. MVP turnieju został Seweryn Marek.Nagroda dla najlepszego bramkarza otrzymał Kacper Kozioł.Turniej finałowy dla zespołów U11 i U12 zostanie rozegrany w dniach 15-16 lutego w Warszawie.
Autor: Grzegorz Krawczyk

Zobacz również