Wydarzenia

U16 | Kosztowniak: Lepsze widoki na przyszłość

2020-12-29 22:00:00
Rundę jesienną w wykonaniu zespołu U16 podsumował jego trener - Tomasz Kosztowniak. Młodzi Trójkolorowi nie mieli łatwej przeprawy w Dolnośląskiej Lidze Juniorów Młodszych, jednak nabrane doświadczenie pozwala mieć lepsze widoki na przyszłość.
Podopieczni trenera Kosztowniaka zakończyli jesienne zmagania na piątym miejscu w tabeli z dorobkiem 15 punktów. Jak taki wynik ocenia opiekun zespołu? - To nie była łatwa runda. Sami utrudniliśmy sobie sprawę i jeszcze na kilka kolejek przed końcem musieliśmy myśleć o poprawieniu swojej sytuacji. Jeśli chodzi o samą grę to myślę, że chłopcy zrobili krok do przodu. Według testów jakie przeprowadziliśmy, parametry fizyczne zawodników się poprawiają. Oni się rozwijają, co bardzo mnie cieszy, bo to jest najważniejsze. Miałem okazję lepiej poznać chłopaków i myślę, że kolejna runda będzie dla nas lepsza - mówi Kosztowniak.
 
Najważniejszym aspektem, jeśli chodzi o młodych zawodników, jest rozwój. Nad jakimi elementami udało się popracować w trakcie ostatnich miesięcy? - Udało się rozwinąć chłopców jeśli chodzi o rozumienie gry. Zawsze staramy się zdominować przeciwnika i myślę, że w tym aspekcie poczyniliśmy spory postęp. Pracowaliśmy nad każdym aspektem gry, ale najważniejsze dla mnie było, by utrzymywać się przy piłce i stwarzać wiele sytuacji - ocenia trener.
 
Na ten moment pozycja w tabeli nie jest najlepsza. Z czego wynika taka sytuacja i czy są widoki, by w rundzie jesiennej uległa ona poprawie? - Gramy w lidze, gdzie zespoły z którymi się mierzymy wystawiają najsilniejszych zawodników z danego rocznika. U nas wygląda to nieco inaczej. Mamy chłopców, którzy trenują z drużyną U17 i dołączają do nas, przez co nie mają do końca rytmu meczowego i brakuje im nieco płynności. Myślę jednak, że z czasem wyglądało to coraz lepiej. Jedna rzecz to wygrywanie, ale ważny też jest styl. Były spotkania, jak choćby z FC Wrocław Academy, gdzie odrobiliśmy trzybramkową stratę. To niezwykle istotne, bo widać w zawodnikach charakter i wolę walki - podsumowuje Kosztowiak.
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również