Wydarzenia

U17: Walka o najwyższe cele

2018-04-25 12:00:00
Zespół U17 Ryszarda Pietraszewskiego, beniaminek w Centralnej Lidze Juniorów, zaliczył umiarkowanie udany start w bieżących rozgrywkach. Trener WKS-u zaznacza jednak, że jego drużynę stać na znacznie więcej.
Trójkolorowi po siedmiu kolejkach zajmują w tabeli najniższe miejsce na podium, ze stratą trzech punktów do lidera – Ruchu Chorzów. Wrocławianie w ostatniej kolejce mierzyli się właśnie z Niebieskimi i układ tabeli mógłby być inny, gdyby wywieźli punkty ze Śląska. Tak się jednak nie stało, choć początkowo nic tego nie zwiastowało.
 
Śląsk bardzo dobrze rozpoczął spotkanie, dominując praktycznie w każdym elemencie. Kwestią czasu było zdobycie bramki, ale bieg wydarzeń zmieniła czerwona kartka bramkarza Śląska Gracjana Korytkowskiego. To był moment zwrotny w meczu, choć zespół trenera Pietraszewskiego na tle rywala prezentował się nadal dobrze. 
 
- Ruch Chorzów zdecydowanie był w naszym zasięgu, ale jedna sytuacja sprawiła, że musieliśmy przeorganizować się na boisku i grać w osłabieniu. Takie zdarzenia często mają miejsce na boisku i dla naszych chłopaków to dobry materiał do analizy oraz wyciągnięcie wniosków – mówi trener Pietraszewski. – Mimo tego uważam, że w zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę. Po zmianie stron rywale zdołali wbić nam dwie bramki i niestety do Wrocławia wróciliśmy bez punktów.
 
Śląsk jednak wciąż ma kontakt z czołówką ligi, tracąc zaledwie trzy punkty do lidera. Na drugim miejscu jest Zagłębie Lubin. - Choć może nie widać tego po ostatnich wynikach, to uważam, że wyglądamy bardzo dobrze sportowo. Trapią nas jedynie kontuzje, zwłaszcza w środku pola, ale wychodzimy na prostą i chcemy w tym sezonie powalczyć o najwyższe cele – dodaje opiekun Śląska U17 Ryszard Pietraszewski.
 
Kolejny starcie WKS-u to mecz wyjazdowy z KS-em Stilon Gorzów Wielkopolski. Spotkanie zaplanowano na piątek, 27 kwietnia na godzinę 14.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Śląsk Wrocław

Zobacz również