Wydarzenia

U18: Dzień derbowy

2020-09-16 11:00:00
Po pokonaniu Kolektywu Radwanice, zespół U18 ma przed sobą kolejne wyzwanie w Okręgowym Pucharze Polski. W 1/8 finału Trójkolorowych czeka prawdziwy test. Rywalem będzie Ślęza Wrocław - triumfator poprzednich rozgrywek.
Młodzi zawodnicy Śląska Wrocław bez problemu przebrnęli przez poprzednie rundy Okręgowego Pucharu Polski. Najpierw pokonali Koronę Pęcz Szczawin 2:0, a następnie wygrali z Kolektywem Radwanice aż 7:1. W kolejnej rundzie, zespół trenera Krzysztofa Wołczka trafia na o wiele bardziej wymagającego przeciwnika. WKS zmierzy się w derbowym starciu z trzecioligową Ślęzą Wrocław.

Ślęza świetnie rozpoczęła sezon. Zespół Grzegorza Kowalskiego zgromadził 18 punktów w ciągu 7. kolejek i jest liderem III ligi. Oprócz tego Ślęza przebrnęła również przez 1. rundę Fortuna Pucharu Polski, gdzie pokonała Wigry Suwałki 2:1. 

W poprzednim sezonie zawodnicy Ślęzy okazali się bezkonkurencyjni w Okręgowym Pucharze Polski. Najpierw wygrali rywalizację w okręgu wrocławskim w finale pokonując rezerwy Śląska Wrocław 3:0, a następnie zwyciężyli z rezerwami Zagłębia Lubin i zapewnili sobie możliwość występu w Fortuna Pucharze Polski. 

Zespół Ślęzy był w poprzednim sezonie bardzo niewygodnym rywalem dla rezerw Śląska Wrocław. Trójkolorowi, oprócz porażki w finale Okręgowego Pucharu Polski, przegrali również w III lidze. Wówczas drużyna trenera Kowalskiego wygrała 3:1. Juniorzy starsi WKS-u podejdą jednak do spotkania niesieni na fali zwycięstw (pięć wygranych z rzędu w Centralnej Lidze Juniorów) i bez kompleksów powalczą o awans do kolejnej rundy.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Kolejowej w Radwanicach.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również