Wydarzenia

U18: Koniec przygody

2020-09-16 20:00:00
Zespół U18 przegrał ze Ślęza Wrocław po rzutach karnych i zakończył swój udział w Okręgowym Pucharze Polski na 1/8 finału. Trójkolorowi dzielnie walczyli z liderem III ligi, jednak ostatecznie musieli uznać wyższość przeciwnika w konkursie ''jedenastek''.
Początek należał do młodych zawodników WKS-u, którzy bez kompleksów atakowali przeciwnika. Aktywny był Kacper Głowieńkowski, jednak jego strzały nie zagrażały bramce strzeżonej przez Zabielskiego. Z czasem Ślęza doszła do głosu i w 21. minucie objęła prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Guilherme. Mimo kilku sytuacji z obu stron, wynik nie uległ zmianie do końca pierwszej połowy i Ślęza schodziła na przerwę z jednobramkową przewagą.

W drugiej części gry działo się znacznie więcej. W obu zespołach doszło do kilku zmian i to właśnie rezerwowy w drużynie Śląska Filip Michalski doprowadził do wyrównania. W 66. minucie Trójkolorowi otrzymali rzut karny, który na bramkę zamienił napastnik WKS-u. Sześć minuty później to Ślęza ponownie objęła prowadzenie. Tym razem do siatki trafił Stępień. Zespół trenera Krzysztofa Wołczka nie miał jednak zamiaru się poddawać i w 75. minucie ponownie wyrównał, po raz kolejny wykorzystując rzut karny. Na listę strzelców wpisał się Szymański.

W regulaminowym czasie gry nie padło już więcej bramek i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W konkursie jedenastek lepsza okazała się Ślęza. Zespół trenera Kolwalskiego bezbłędnie wykonywał rzuty karne, podczas gdy Zabielski dwukrotnie bronił strzały zawodników Śląska. Ślęza wygrała w karnych 4:1 i awansowała tym samym do ćwierćfinału.

Śląsk Wrocław U18 - Ślęza Wrocław 2:2, karne: (1:4)
Bramki:
0:1 - 21' Guilherme
1:1 - 66' Michalski (k)
1:2 - 72' Stępień
2:2 - 75' Szymański

Śląsk: Budzyński - Maruszak (46. Wiśniewski), Trepczyński (64. Stawny), Głuski, Szmigiel - Kozłowski (64. Gryglak), Hampel (64. Szymański), Wysiński - Dryja, Jakubiak (64. Kurowski), Głowieńkowski (64. Michalski)

Ślęza: Zabielski – Dyr (46. Gil), Tomaszewski, Diduszko, Bialik, Pisarczuk (46. Olejniczak), Kluzek (46. Stempin), Szewczyk, Traczyk (85. Szydziak), Telatyński (60. Muszyński), Guilherme (46. Stępień)
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również