Wydarzenia

U18: Mecz niewykorzystanych szans

2019-11-09 14:30:00
Juniorzy starsi Śląska Wrocław przegrali z Lechem Poznań 1:2 w meczu 14. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Wrocławianie nie wykorzystali kilku świetnych okazji do zdobycia bramki i wracają do domu bez zdobyczy punktowej.

Gospodarze zaatakowali jako pierwsi i w 19. minucie zdobyli bramkę za sprawą Adriana Ratajczyka. Trójkolorowi byli w stanie odpowiedzieć w 33. minucie, gdy bramkarz Lecha wypełnił błąd przy wyprowadzaniu piłki, podał ją prosto pod nogi Tomasza Mamisa, a ten wykorzystał prezent i doprowadził do wyrównania. Cztery minuty później zespół z Poznania ponownie wyszedł na prowadzenie. Tym razem z rzutu wolnego do siatki trafił Igor Ławrynowicz i to gospodarze wygrywali do przerwy 2:1.


W drugiej części gry Śląsk prowadził grę i walczył o zdobycie bramki wyrównującej. Szans nie brakowało, między innymi po jednym z rzutów rożnych piłkarze Lecha wybijali futbolówkę z linii bramkowej. Wrocławianie nie potrafili jednak wykorzystać swoich sytuacji i do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Lech Poznań - Śląsk Wrocław 2:1 (2:1)
Bramki:
1:0 - 19' Ratajczyk
1:1 - 33' Mamis
2:1 - 37' Ławrynowicz

Skład Śląska: Tysiak - Maruszak, Stawny, Wawrzyniak W., Konopacki, Stańczak, Trochanowski, Mamis, Fediuk, Szmigiel, Głowieńkowski oraz Michalski, Szymański, Wawrzyniak M., Bąk D.

Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również