Wydarzenia

U18: Podział punktów w Krakowie

2019-10-05 13:45:00
Śląsk Wrocław U18 zremisował 1:1 z Cracovią w meczu Centralnej Ligi Juniorów. Wrocławianie prowadzili, jednak nie byli w stanie utrzymać korzystnego wyniku do końca spotkania.
Śląsk rozegrał dobrą pierwszą połowę w Krakowie. Zespół wyglądał tak, jakby uporał się z problemami, które dotykały go w czterech poprzednich kolejkach. Wrocławianie dominowali na boisku i konsekwentnie dążyli do zdobycia bramki. Udało się to w 39. minucie, kiedy po dobrze rozegranym rzucie rożnym do siatki trafił Paweł Fediuk. Mimo że Śląsk prezentował się lepiej, to Cracovia również była bliska strzelenia gola, ale w bramce WKS-u dobrze spisywał się Miłosz Tysiak. Do przerwy było 1:0 dla Trójkolorowych.
 
W drugiej części gry to gospodarze grali bardziej zdecydowanie i dążyli do zdobycia bramki wyrównującej. Skutecznie przeszkadzał im Tysiak, który spisywał się świetnie, imponując przede wszystkim grą na przedpolu. 
 
Po stronie Śląska okazji również nie brakowało, ale piłkarze trenera Ryszarda Pietraszewskiego nie potrafili wykorzystać swoich sytuacji. Z biegiem czasu Trójkolorowi byli coraz bardziej nastawieni na kontry i to Cracovia miała wyraźną przewagę. Zaowocowało to bramką wyrównującą. Wrzutka z narożnika boiska trafiła wprost na głowę Grzebielucha, który umieścił piłkę w siatce. 
 
W końcówce gospodarze walczyli o bramkę dającą zwycięstwo, jednak podobnie jak w całym meczu znakomicie spisywał się Tysiak i wynik nie uległ już zmianie. 
 
Cracovia – Śląsk Wrocław 1:1 (0:1)
Bramki:
0:1 – 39’ Fediuk
1:1 – 85’ Grzebieluch
 
Cracovia: Grzywaczewski – Pieńczak, Góralczyk, Stachoń, Kafel, Grzebieluch, Myszor, Bończyk, Mróz, Chrupcała, Smoleń
 
Śląsk: Tysiak – Maruszak, Wiktor Wawrzyniak, Konopacki, Stawny, Mamis, Mikołaj Wawrzyniak, Stupieńko, Trochanowski, Fediuk, Głowieńkowski 
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również