Wydarzenia

U18: Udane zakończenie

2019-11-23 14:30:00
Śląsk Wrocław U18 pokonał Wisłę Kraków 3:1 w meczu 16. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Wrocławianie zakończyli tym samym tegoroczne zmagania w bardzo dobrym stylu i dopisali do swojego konta trzy punkty.
Oba zespoły rozpoczęły dość spokojnie i nie kwapiły się do ataków. Z biegiem czasu odważniej zaatakowała Wisła i w 23. minucie wyszła na prowadzenie. Wrzutka w pole karne trafiła na głowę Kacpra Chełmeckiego, a ten precyzyjnym strzałem pokonał Miłosza Tysiaka.

Odpowiedź Śląska była natychmiastowa. Po akcji lewą stroną boiska piłka została wstrzelona w pole karne, gdzie z zamieszania skorzystał Kacper Głowieńkowski, który z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w siatce. 

To trafienie podziałało pozytywnie na piłkarzy Śląska, którzy wyraźnie przejęli kontrolę nad spotkaniem i stwarzali kolejne dobre sytuacje do zdobycia bramki. W 38. minucie udało się objąć prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło pod nogi Mateusza Stawnego, a ten bez problemu pokonał bramkarza gości. Do przerwy wrocławianie wygrywali 2:1.

Druga część gry nie przyniosła zmiany obrazu gry. Od czasu do czasu Wisła atakowała, jednak to Śląsk był lepszym zespołem. W 66. minucie gospodarze otrzymali rzut karny. Do jedenastki podszedł Dominik Stupieńko, jednak bramkarz wyczuł jego intencje.

Co nie udało się za pierwszym razem, wyszło za drugim. W 88. minucie sędzia ponownie podyktował rzut karny dla Trójkolorowych. Tym razem wykonawcą jedenastki był Głowieńkowski, który zdołał pokonać bramkarza i tym samym ustalił wynik spotkania.

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 3:1 (2:1)
Bramki: 
0:1 - 23' Chełmecki
1:1 - 24' Głowieńkowski
2:1 - 38' Stawny
3:1 - 88' Głowieńkowski (K)

Śląsk: Tysiak - Maruszak, Stawny, W. Wawrzyniak, Szmigiel, Bąk, Stupieńko, Mamis, Trochanowski, Fediuk, Głowieńkowski

Wisła: Kot - Pischinger, Jania, Hoyo Kowalski, Zima, Soboń, Głogowski, Wydra, Chełmecki, Chmiel, Szywacz
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również