Wydarzenia

U7: W stałym kontakcie

2020-04-14 13:30:00
Brak treningów oraz konieczność pozostawania w domu nie przeszkadza zespołowi U7 w utrzymywaniu kontaktu! Chłopcy wraz z trenerem znaleźli inny sposób, by spędzić wspólnie czas.
W związku z epidemią koronawirusa w trosce o bezpieczeństwo zawodników oraz trenerów, Akademia Piłkarska Śląska Wrocław zawiesiła wszystkie zajęcia grupowe już ponad miesiąc temu. Zawodnicy regularnie otrzymują zestawy ćwiczeń, trenują indywidualnie i relacjonują swoje postępy trenerom. Szkoleniowcy są również cały czas dostępni dla piłkarzy, jeśli Ci chcą skonsultować swoje programy treningowe, lub po prostu porozmawiać. Zespół U7 postanowił pójść o krok dalej. Chłopcy wraz z trenerem spotkali się na wideokonferencji na platformie Zoom. 

Podczas trwającego prawie 90 minut spotkania, chłopcy opowiadali o tym, jak spędzają czas w domu. Poza ćwiczeniami, które zleca im trener, młodzi podopieczni Akademii pomagają też rodzicom w codziennych obowiązkach. Przede wszystkim towarzyszy im jednak tęsknota za grą i wspólnym treningiem. 

- Praktycznie cały zespół wziął udział w konferencji i pomysł przyjął się bardzo dobrze. Chłopcy chcieliby już wrócić do normalnych treningów. Na ten moment ćwiczą w domu i dzielą się ze mną filmikami ze swoich treningów - mówi Mateusz Chowański, opiekun zespołu U7. 

Drużyna ma za sobą dwie wideokonferencje, a kolejne są już w planach. Entuzjazm wykazywany przez chłopców w tego typu inicjatywach świadczy o tym, że Śląsk jest drużyną nie tylko na boisku, ale też poza nim i tyczy się to nawet tych najmłodszych. 

Krótki fragment wideokonferencji zespołu:
 
Autor: Grzegorz Krawczyk

Zobacz również