Wydarzenia

U8: Jak w Lidze Mistrzów!

2019-04-18 09:00:00
Zespół U8 trenera Kuziomko wziął udział w silnie obsadzony turnieju w niemiecki Hamm pod Dortmundem. W stawce takie zespołu jak Juventus, 1.FC Koln, Sparta Rotterdam, Slovan Liberec, Bayer 04 Leverkusen i FC Genoa. Mali piłkarze Śląska Wrocław świetnie reprezentowali zielono-biało-czerwone barwy, rozgrywając z mocnymi przeciwnikami zacięte spotkania. Ostatecznie Trójkolorowi zajęli dobre, czwarte miejsce!
Galeria zdjęć TUTAJ

Dla naszej drużyny U8 był to wymagający turniej, a zarazem spore wyzwanie. Wrocławianie skonfrontowali swoje umiejętności z solidnymi przeciwnikami i jak się okazało, dali radę! Już w fazie grupowej po emocjonującym meczu pokonali między innymi 1.FC Koln 4:3 i zremisowali z SG Wattenscheid 09 2:2. Ostatecznie z siedmioma punktami WKS zakwalifikował się do złotej grupy, gdzie spotkał się między innymi ze Spartą Rotterdam (3:1) i Bayerem 04 Leverkusen (2:2).

 
Dobre wyniki zagwarantowały ekipie trenera Kuziomko awans do ćwierćfinału, w którym po serii rzutów karnych pokonała włoską drużynę FC Genoa. W półfinale, mimo walecznej i ambitnej postawie, Śląsk musiał uznać wyższość słynnego Juventusu Turyn, z którym przegrał nieznacznie 2:3.
 
Nie zmienia to faktu, że za naszą drużyną bardzo udane zawody, w których akademia Śląska zaprezentowała wysoki poziom. Ostatecznie Trójkolorowi zajęli dobre, czwarte miejsce. Gratulacje dla drużyny i trenera!

 
Kadra: Franciszek Janik, Adam Jaskulski, Jakub Kowalewski, Antoni Kośmider, Paweł Kroczak, Igor Nowak, Jakub Skrzypczyński, Wojciech Skorupa, Wiktor Waloch.
 
Wyniki:
 
Faza grupowa:
 
Śląsk Wrocław - Team Wiener Linien 4:2 (Nowak, Jaskulski, Skorupa, Kowalewski)
Śląsk Wrocław - 1.FC Koln 4:3 (Kowalewski x2, Janik, Skrzypczyński)
Śląsk Wrocław - Westfalia Wickede 2:4 (Jaskulski, Skrzypczyński)
Śląsk Wrocław - SG Wattenscheid 09 2:2 (Waloch, Kośmider)
 
Złota Grupa (miejsca 1-24)
 
Śląsk Wrocław - SG Sulzbachtal 7:1 (Jaskulski x2, Kroczak, Nowak x2, Skorupa, Janik)
Śląsk Wrocław - Sparta Rotterdam 3:1 (Jaskulski, Kośmider, Kroczak)
Śląsk Wrocław - Slovan Liberec 6:0 (Skrzypczyński x2, Kośmider x2, Nowak, Waloch)
Śląsk Wrocław - Bayer 04 Leverkusen 2:2 (Skrzypczyński x2)
Śląsk Wrocław - TSV Reichenbach 3:4 (Skorupa x2, Kroczak)
 
Ćwierćfinał:
 
Śląsk Wrocław - FC Genoa 2:2, k. 2:0 (Jaskulski, Kośmider. K. Skrzypczyński, Skorupa)
 
Półfinał:
 
Śląsk Wrocław - Juventus Turyn 2:3 (Skorupa, Waloch)

Mecz o 3. miejsce:
 
Śląsk Wrocław - TSV Reichenbach 1:2 (Skorupa)


Autor: Michał Krzyminski, Fot. Piotr Nowak

Zobacz również