Wydarzenia

U8: Pierwsza delegacja za Śląskiem!

2018-05-22 19:00:00
Zespół U8 trenera Bartyzela ma za sobą pierwszy dwudniowy turniej, który odbył w Radomsku pod nazwą "ESBANK CUP". Dla naszych młodych piłkarzy to pierwszy wyjazd z noclegiem.
Turniej odbył się z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz z okazji 8 rocznicy powstania RAP Radomsko. Otwarcie zawodów miało miejsce na Placu 3 Maja, w towarzystwie Prezydenta Miasta Radomska, Pana Jarosława Ferenca. Po otwarciu przedstawiciele wszystkich zespołów udali się pod pomnik niepodległości, pod którym młodzi zawodnicy złożyli symboliczne kwiaty.

Drużyny podzielone zostały na dwie grupy, potem rywalizacja toczyła się w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Nasz zespół nie odczuł trudów wyjazdu, grając na równym poziomie. Dobra postawa Trójkolorowych na boisku zaowocowała udziałem w finale, gdzie lepsza okazała się Legia Warszawa. 

Było to kolejne cenne doświadczenie młodych zawodników, a przed samym wyjazdem piłkarze I zespołu życzyli naszej drużynie powodzenia. Za tydzień zespół trenera Bartyzela jedzie na mecz do Szczecina. 

Klasyfikacja końcowa. Liga Mistrzów:

1.Legia Warszawa
2.Śląsk Wrocław
3.Raków Częstochowa
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Śląsk Wrocław U8

Zobacz również