Wydarzenia

Udany sparing rezerw

2020-01-18 14:30:00
Śląsk II Wrocław pokonał MKS Kluczbork 4:2 w pierwszym sparingu w 2020 roku. Mimo absencji wielu piłkarzy, zespół trenera Jawnego poradził sobie z rywalem i odniósł zasłużone zwycięstwo.
W składzie wrocławian brakowało piłkarzy, którzy udadzą się z pierwszą drużyną na obóz do cypryjskiej Ayia Napy. Wyjątkiem był Grzegorz Kotowicz, który pojawił się na boisku w drugiej połowie. 

Trójkolorowi nie dawali po sobie poznać, że jest to ich pierwszy mecz po długiej przerwie i kontrolowali przebieg spotkania. Poskutkowało to bramkami Scaleta, oraz Sobczaka, który wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Buławskim. Gospodarze zdołali odpowiedzieć trafieniem z rzutu wolnego. 

W drugiej części gry na boisku pojawili się zmiennicy, ale nie wpłynęło to pogorszenie jakości gry Śląska. Wrocławianie kontynuowali strzelanie za sprawą Głowieńkowskiego i Fediuka. MKS ponownie odpowiedział jednym trafieniem, jednak ostatecznie to WKS zasłużenie zwyciężył.


MKS Kluczbork - Śląsk II Wrocław 2:4 (1:2) 

Bramki: Scalet, Sobczak (K), Głowieńkowski, Fediuk

Skład Śląska (I połowa): Tysiak - Sobczak, Wiech, Kucharczyk, Caliński, Szymański, Scalet, Jarzębowski, Krocz, Buławski, Głowieńkowski

Skład Śląska (II połowa): Mocarski - Trepczyński, Kucharczyk, Wiech, Wypart, Szymański (67. Jarzębowski), Scalet, Kotowicz, Buławski (67. Głowieńkowski), Mamis, Fediuk
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również