Wydarzenia

Urban: Górnik jak Atletico

2017-09-16 20:11:00
- Górnik Zabrza jest dla polskiej ligi jak Atletico Madryt. Gra w ten sposób. Wracamy z Zabrza z jednym punktem, ale zadowoleni - mówi Jan Urban po remisie Śląska z Górnikiem 2:2.
Jan Urban: I znowu mamy dobry mecz w Zabrzu. Powiem tak - przyda się polskiej lidze takie Atletico Madyrt. Bo tak gra w piłkę Górnik. Są bardzo agresywni, niezwykle mocni fizycznie. Wręcz demolują przy stałych fragmentach gry. Mają wielką wiarę, że to się powiedzie. Dziś wszystkie cztery bramki padły po stałych fragmentach.
 
Początek był dosyć nerwowy w naszym wykonaniu, Górnik miał przewagę, kilka rzutów rożnych. Aż w końcu zdobyli gola i prowadzili. Potem wydawało się, że zaczynamy grać, po przerwie dwie bardzo dobre sytuacje miał Cotra. Za pierwszym razem - gdyby trafił piłką w światło bramki - mielibyśmy gola. A chwilę później trafił w słupek i Robert Pich nie zdołał zamknąć tej akcji. Wyrównaliśmy, ale stały fragment znów przyniósł prowadzenie gospodarzom. Dlatego cieszymy się z tego punktu. Wiemy, że Górnik zrobił bardzo wiele, by ten mecz wygrać. Wracamy z Zabrza zadowoleni.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również