Wydarzenia

Urban: Karny skomplikował nam spotkanie

2017-12-01 22:58:00
- Rzut karny dla Lechii bardzo skomplikował nam sytuację w meczu. Nie wiem, jak miałoby wyglądać naturalne ułożenie ciała przy wślizgu... Dla mnie ten karny to jest kpina - mówi po meczu z Lechią (1:3) rozgoryczony Jan Urban, trener Śląska
Jan Urban: Wydaję mi się, że to było bardzo wyrównane spotkanie. A jednak skończyło się aż dwubramkowym zwycięstwem gospodarzy. My podarowaliśmy przeciwnikom gola na 3:0, a do tego nie wykorzystaliśmy rzutu karnego.
 
"Jedenastka" podyktowana za zagranie ręką Celebana, to jest kpina. Nie wiem, jak miałoby wyglądać naturalne ułożenie ciała przy wślizgu... Dodatkowo Piotrek dostał piłką w klatkę piersiową i to z bardzo bliskiej odległości. A według sędziego to jest rzut karny... Nie, to nigdy nie jest rzut karny. A on bardzo nam skomplikował sytuację w tym meczu.
 
Zabrakło nam na pewno skuteczności, mecz był wyrównany, stworzyliśmy kilka okazji. Na pewno ważnym momentem był niewykorzystany rzut karny Robaka. Szkoda, że tak się stało. Wiemy jednak, że nawet najlepsi pudłują z 11. metrów. Skuteczność Marcina była na bardzo wysokim poziomie. Normalną rzeczą jest, że nawet tak dobremu egzekutorowi może się zdarzyć pudło.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również