Wydarzenia

Urban: Musimy się odbudować

2018-02-10 20:15:00
Trener Śląska Wrocław Jan Urban skomentował porażkę z Cracovią.
Jan Urban: Tak jak to bywa z pierwszymi spotkaniami w rundzie rewanżowej na wiosnę, każdy trener jest ciekawy jak przygotowania zimowe przełożą się na mecz mistrzowski. Wydaje mi się, że przegraliśmy mecz, którego nie mieliśmy prawa przegrać. Niestety błąd naszego zawodnika spowodował stratę drugiej bramki. Uważam, że sędzie dobrze sędziował, poza tą jedną sytuacją, gdzie moim zdaniem powinna być druga żółta kartka. Nawet sędzia techniczny podpowiadał i nie wiem dlaczego arbiter wycofał się z tej decyzji. Wydaje mi się, że zabrakło mu odwagi. 

Kosecki dostał w twarz, krwawił. Sędzia twierdził, że nie widział dokładnie tej sytuacji. Ok, nie musi, ale nie musi też od razu dawać żółtej kartki. Mógł na spokojnie ocenić sytuację. Z resztą faul zagwizdał, ale według mnie powinien pokazać drugą żółtą kartkę zawodnikowi Cracovii. Na pewno mecz inaczej by się ułożył. 
 
Szkoda, bo przy wyniku 0:1 Arek Piech miał okazję na podwyższenie wyniku. Owszem Cracovia też miała swoje sytuacje. Mecz na remis, ale niestety kolejna porażka na wyjeździe jest faktem i musimy się odbudować w kolejnym spotkaniu.
 
 
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również