Wydarzenia

Urban: Siły są wyrównane

2017-08-23 11:00:00
- Z Cracovią oczywiście chcemy wygrać. Uważam, że Pasy nie są lepszym zespołem od nas, ale również my nie jesteśmy lepsi od nich. Mamy podobny potencjał – mówi przed piątkowym meczem na Stadionie Wrocław Jan Urban.

Sytuacja kadrowa Śląska

 
Robert Pich już trenuje z nami i może zagrać z Cracovią. Odpada Robak, ale jest Piech. Do pełnego treningu wraca Chrapek i mam nadzieję, że również on będzie do mojej dyspozycji. Tak naprawdę nie mamy zbyt wielu alternatyw. Przez kontuzje, które nas spotkały, otwiera się droga do skadu dla naszej młodzieży. Nie tak wyobrażam sobie wprowadzanie młodych zawodników, ale sytuacja tego wymaga.
 

Przed spotkaniem z Cracovią

 
Jest niepisana zasada; remis na wyjeździe, wygrana u siebie i liczysz się w walce o mistrzostwo ligi. Z Cracovią oczywiście chcemy wygrać. Uważam, że Pasy nie są lepszym zespołem od nas, ale również my nie jesteśmy lepsi od nich. Mamy podobny potencjał. W obu klubach było dużo zmian i siły są wyrównane. Cracovia ma za sobą niezbyt udany początek sezonu, ale to samo możemy powiedzieć o sobie. U naszych rywali powoli zaczyna być widoczna ręka Probierza. Drużyna gra agresywnie i mocnym pressingiem. Na to musimy być przygotowani.
 
Z Michałem wyjaśniliśmy sobie zamieszanie wokół jego obecności w trakcie sprzedaży Śląska Wrocław. Tak jak wcześniej mówiłem - miałem do niego o to żal, ale spotkaliśmy się i uważamy sprawę za zamkniętą. Jesteśmy kolegami i takie łączą nas relacje.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław