Wydarzenia

Urban: Trudno to wytłumaczyć

2017-12-09 17:50:00
Trener Śląska Jan Urban skomentował remis 2:2 z Piastem Gliwice.
Jan Urban: Trudno wytłumaczyć pierwszą połowę. Zanim strzeliliśmy pierwszą bramkę, a padła ona w 3 minucie, to już Piast miał stuprocentową okazję. Goście nie wykorzystali znakomitych sytuacji w pierwszej połowie, ale w drugiej już praktycznie nie mieli żadnej. My doprowadzamy do wyniku 2:1, mamy szansę na podwyższenie. Potem przy stanie 2:2 mamy szansę na 3:2…
 
Najbardziej mnie wkurza sytuacja, gdy na boisku jest tyle doświadczonych zawodników, a musimy tak długo czekać na zmianę. Normalnie wybija się piłkę w aut, goście muszą nam ją potem oddać, a my mamy okazję do roszady. To są rzeczy, o których nie powinniśmy nawet mówić, a taka sytuacja ma miejsce. Potem stały fragment gry, tracimy bramkę i uciekają nam dwa cenne punkty. 
 
Wiemy jaka jest u nas sytuacja w linii obrony. Nie mamy zbyt wielu alternatyw. Nie dał rady w drugiej połowie już zagrać Augusto, ale dobrze zastąpił go tam Pich. Wszystko się poukładało. Piast miał w pierwszej połowie przewagę w środku pola. Nasi rywale dobrze grali w piłkę. Nawet pod pressingiem potrafili rozegrać akcję na dużym spokoju, ale po przerwie Piech przykleił się do Sedlara i już im brakowało pomysłów na grę. 
 
Arek miał swój dzień. Marcin też miał swoje okazje, ale sam grałem jako napastnik i wiem, że często tak jest, że passa się urywa i trzeba umieć się przełamać w danym momencie. Marcin nie przełamał się w Gdańsku  i dziś też nie… Najważniejsze, że ma te okazje i na pewno niebawem się przełamie. 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również