Wydarzenia

Urban: Wynik mógł być wyższy

2017-02-04 15:30:00
Trener Jan Urban ocenił dzisiejszy zwycięski sparing z GKS-em Katowice.
Jan Urban: Dziś wyglądało to nieźle, choć weryfikacja przyjdzie dopiero podczas meczów ligowych. W sparingach nie ma aż tak wielkiej odpowiedzialności czy dużego stresu. Z oceną musimy więc poczekać do pierwszego spotkania w Ekstraklasie. 
 
W pierwszej połowie obie drużyny miały naprawdę znakomite trzy czy cztery sytuacje, lecz nikt nie był w stanie strzelić gola. W drugiej połowie wydaje mi się, że mieliśmy już większą przewagę, więcej sytuacji podbramkowych - ten wynik mógł być wyższy. Krystalizuje się skład na Wisłę Płock, być może będzie taki jak dziś.
 
W spotkaniach kontrolnych liczy się przed wszystkim rytm meczowy, ponieważ nie są to warunki, w których przyjdzie nam grać – mam na myśli choćby sztuczną płytę. Oczywiście staraliśmy się wypełniać założenia taktyczne, ale zbliżająca się liga to będzie trochę inna historia. 
 
Musimy pracować nad skutecznością, samo narzekanie z pewnością nie rozwiąże problemu. Nie są to łatwe kwestie do wytrenowania, ale na treningach będziemy robić wszystko, aby było lepiej. 
Autor: Tomasz Szozda, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również