Wydarzenia

Urodziny legendy

2016-10-14 10:00:00
Kilka dni po Januszu Sybisie urodziny obchodzi Tadeusz Pawłowski, kolejna legenda Śląska Wrocław. Życzymy wszystkiego najlepszego!
Pawłowski to najlepszy strzelec Ślaska w ekstraklasie. Na najwyższym poziomie rozgrywkowym zdobył 63 bramki. W sumie zaliczył 85 trafień dla WKS-u. Strzelał m.in. Liverpoolovi czy Borussi Mnchengladbach, grajac w europejskich pucharach. Ze Śląskiem doszedł do ćwierćfinału Pucharu Zdobywców Pucharów.

W zielono-biało-czerwonych barwach Pawłowski zdobył mistrzostwo, Puchar Polski, dwa wicemistrzostwa i brązowy medal. W lutym 2014 roku został pierwszym trenerem Śląska Wrocław. Zajął z drużyną 4. miejsce w tabeli, dzięki czemu wrocławianie zagrali w Lidze Europy. Pawłowski tym samym jako jedyny w historii Śląska wystąpił z klubem w europejskich pucharach zarówno jako piłkarz, jak i trener. W plebiscycie "Piłki Nożnej" został wybrany trenerem roku 2014 w Polsce.Tadeusz Pawłowski to nie tylko wspaniały piłkarz i zasłużony trener, ale również dobry i pogodny człowiek. Z okazji 63. urodzin życzymy, by nigdy nie stracił pogody ducha. Dużo zdrowia i sukcesów w dalszej karierze w piłce nożnej, trenerze! Sto lat!

Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również