Wydarzenia

Urodziny Piotra Celebana

2019-06-25 10:00:00
25 czerwca urodziny obchodzi Piotr Celeban, rekordzista Śląska Wrocław pod względem występów w ekstraklasie. Stu lat!
"Celik" trafił do Śląska wiosną 2006 roku, na zasadzie wypożyczenia z Pogoni Szczecin. Po rozegraniu jednej rundy wrócił do macierzystego klubu. Ponownie we Wrocławiu pojawił się w lutym 2008 roku, tym razem będąc wypożyczonym z kieleckiej Korony. W lipcu podpisał kontrakt i stał się zawodnikiem WKS-u, z którym wywalczył Puchar Ekstraklasy, srebrny medal oraz mistrzostwo Polski w 2012 roku. Po wygaśnięciu kontraktu na dwa lata przeniósł się do Rumunii, skąd w 2014 roku wrócił do Śląska, w którym pozostaje do dziś.
 
Przez lata gry w zielono-biało-czerwonych barwach Celeban zdobył nie tylko wiele sukcesów, ale i ogromny szacunek wśród fanów. Kibice doceniają jego zaangażowanie, waleczność oraz stuprocentowy profesjonalizm. Na przestrzeni lat 2016-2018 zaliczył 103 kolejne ekstraklasowe mecze z rzędu rozegrane w pełnym wymiarze czasowym! W sumie ma już na koncie 291 spotkań dla Śląska w ekstraklasie, co jest historycznym rekordem klubu. Jest też najlepszym strzelcem wśród obrońców WKS-u, z 34 bramkami na koncie (29 w ekstraklasie).
 
Z okazji 34. urodzin naszemu obrońcy życzymy zdrowia, wysokiej formy, sukcesów ze Śląskiem oraz bicia kolejnych rekordów. Sto lat, Piotrek!
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również