Wydarzenia

Urodziny Tadeusza Pawłowskiego!

2015-10-14 10:05:00
6
Dziś 62. urodziny obchodzi legenda Śląska Wrocław i aktualny trener zielono-biało-czerwonych Tadeusz Pawłowski. Składamy mu więc serdeczne życzenia!

Tadeusz Pawłowski jest niezaprzeczalną legendą Śląska. Jako rodowity wrocławianin od początku kariery piłkarskiej marzył o tym, by reprezentować zielono-biało-czerwone barwy. Udało mu się to w 1974 roku, gdy zapoczątkowany został okres wielu sukcesów zarówno Pawłowskiego jako piłkarza, jak i Śląska, jako drużyny. Z obecnym trenerem w składzie, WKS sięgał po Puchar  Polski (1976), mistrzostwo kraju (1977) oraz wicemistrzostwo (1978). 

 

Jako zawodnik Śląska Wrocław Tadeusz Pawłowski rozegrał 225 oficjalnych meczów (w tym 217 w najwyższej klasie rozgrywkowej), zdobył także 85 goli. Równocześnie jest najskuteczniejszym zawodnikiem w historii występów zielono-biało-czerwonych na najwyższym szczeblu. Na boiskach dawnej I ligi wpisał się na listę strzelców 63 razy.

 

Po zakończeniu kariery piłkarskiej Tadeusz Pawłowski został trenerem i pracował głównie w Austrii. Jednym z trzech zespołów jakie prowadził w Polsce był w sezonie 1992/1993 Śląsk Wrocław. Powrócił do niego w lutym 2014 roku i jego głównym sternikiem pozostaje do dziś.

 

Trenerowi Tadeuszowi Pawłowskiemu składamy serdeczne życzenia urodzinowe. Zdrowia dla niego i jego całej rodziny oraz sukcesów w barwach Śląska Wrocław!

 

Sto lat, trenerze!

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również