Wydarzenia

Vacek: Trzy punkty cieszą, walczymy dalej

2018-04-15 20:15:00
- Trzy punkty cieszą, jednak musimy walczyć dalej, bo to że mamy trochę większą przewagę nad strefą spadkową nie znaczy, że można się choć trochę rozluźnić - mówi Kamil Vacek po pierwszym wiosennym zwycięstwie WKS-u (1:0 z Sandecją).
Kamil Vacek: Każdy piłkarz gra po to, żeby wygrywać mecze. Ten okres bez zwycięstwa był bardzo trudny. Myślę, że co prawda w końcu wygraliśmy, ale też trzeba przyznać, że popełniliśmy sporo błędów. Trzy punkty cieszą, jednak musimy walczyć dalej, bo to że mamy trochę większą przewagę nad strefą spadkową nie znaczy, że można się choć trochę rozluźnić. Ufam, że ta wygrana zwiększy naszą pewność siebie i co mecz będziemy lepsi. Wszyscy widzieli, że dziś były w naszej grze momenty, które wymagały poprawy.
 
Każdy mecz w ekstraklasie jest bardzo ważny i trudny. Widzieliśmy, że Sandecja zrobiła punkty np. w spotkaniu z Górnikiem i naprawdę z nikim nie jest lekko. Jeszcze trudniej grać, gdy tak długo pozostaje się bez zwycięstwa. Wszystkie spotkania są ciężkie i trzy punkty dziś są bardzo ważne.
 
Wiem, że w Śląsku nie gram dobrze, ale w każdym meczu i na wszystkich treningach staram się dawać z siebie wszystko, co najlepsze. Wierzę, że to się odwróci. Dziś zacząłem na ławce, a zaraz po moim wejściu na boisko Sito zobaczył czerwoną kartkę. Tym bardziej dobrze, że wygraliśmy ten mecz. Nadal robimy wszystko, by zacząć grać lepiej, również ja.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Joanna Wietrzyńska

Zobacz również