Wydarzenia

VIDEO: Trening mentalny piłkarek Śląska

2021-04-21 19:00:00
Piłka nożna to nie tylko treningi i przygotowanie stricte sportowe. Nie jest tajemnicą, że bardzo ważna jest "głowa", czyli odpowiednie przygotowanie mentalne. Kobiecy zespół Śląska Wrocław, występujący w 2. Lidze, miał ostatnio okazję uczestniczyć w treningu mentalnym, prowadzonym przez Patrycję Falborską, trenerkę Akademii WKS-u, na co dzień zajmującą się również treningiem kobiecego zespołu do lat 17.
Czym jest trening mentalny i dlaczego ma tak dużą wartość? - Trening mentalny to warsztaty poświęcone sile jednostki, która w konsekwencji daje siłę drużynie. Celem jest budowanie świadomości zawodników i zawodniczek. Chcemy im pokazać, że umiejętności piłkarskie to nie wszystko i również trzeba popracować nad głową, by  np. radzić sobie ze stresem i prezentować pełnię swoich możliwości - tłumaczy Patrycja Falborska.
 
Warto podkreślić, że  tego typu zajęcia - wraz z indywidualnym treningiem piłkarskim czy motorycznym - to integralna część oferty dydaktycznej i sportowej, z jakiej korzystać mogą zawodniczki i zawodnicy Śląska Wrocław. 
 
Patrycja Falborska jest psycholożką i trenerem mentalnym, ale także opiekunką nowopowstałej drużyny kobiet do lat 17. Ma ona stanowić pomost pomiędzy juniorskim, a zawodowym futbolem na najwyższym poziomie. Cały czas trwa nabór do drużyny do lat 17 - więcej informacji w tym miejscu:
 
 
Autor: Maciej Fedorczuk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również