Wydarzenia

Vitezslav Lavička odchodzi ze Śląska Wrocław

2021-03-21 15:44:00
Informujemy, że w dniu 21 marca Vitezslav Lavička przestał pełnić obowiązki trenera I drużyny Śląska Wrocław.
Vitezslav Lavička w roli szkoleniowca wrocławian pracował od 3 stycznia 2019 roku. Poprowadził zespół WKS-u łącznie w 78 spotkaniach, notując bilans 30 zwycięstw, 20 remisów i 28 porażek.

- Jesteśmy wdzięczni Vitezslavowi Laviczce za zakończoną sukcesem misję ratowania Ekstraklasy dla Śląska oraz kolejny sezon pełen emocji. Jednak w naszej ocenie od kilku miesięcy drużyna nie rozwijała się w kierunku, na jakim nam zależy i na jaki umawialiśmy się z trenerem. Długo wspólnie pracowaliśmy nad poprawą sytuacji, ale niestety nie przyniosło to oczekiwanych efektów. Stąd trudna decyzja o wcześniejszym zakończeniu współpracy z pierwszym trenerem i całym sztabem szkoleniowym - wyjaśnia prezes Śląska Piotr Waśniewski.

Klub w najbliższych dniach poinformuje o wyborze nowego trenera Śląska Wrocław oraz składzie sztabu szkoleniowego I drużyny.

WKS Śląsk Wrocław dziękuje trenerowi Vitezslavowi Laviczce i jego współpracownikom za pracę z I drużyną, jednocześnie życząc wielu sukcesów w dalszej karierze trenerskiej.
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również