Wydarzenia

W czwartkowej prasie o Śląsku Wrocław

2015-05-07 09:40:00
Zapraszamy na czwartkowy przegląd prasy. Z dzisiejszych gazet wybraliśmy najciekawsze informacje dotyczące Śląska Wrocław i jego zawodników.

Gazeta Wrocławska - Andrei Ciolacu zadebiutuje w piątek w T-Mobile Ekstraklasie?

 

Jutro piłkarze Śląska Wrocław zagrają na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Szansę debiutu w ekstraklasie może otrzymać Rumun Andrei Ciolacu. - Do rundy finałowej przystępujemy w lepszych nastrojach, choćby dlatego, że w pełni sił jest już Dudu Paraiba. Jego powrót daje nam większe pole manewru w wielu sytuacjach. Mecz z Jagiellonią jest bardzo ważny, ponieważ od jego rezultatu będzie wiele zależało w kontekście kolejnych spotkań w grupie mistrzowskiej. Jedziemy tam z nadzieją na zwycięstwo i nastawiamy się dobre widowisko - powiedział na wczorajszej konferencji prasowej II trener „zielono-biało-czerwonych" Paweł Barylski. (…)

 

Nie zabrakło pytań o młodych zawodników, których występy zapowiadał ostatnio trener Pawłowski. - Plan wprowadzania do gry naszych młodych chłopaków pozostaje aktualny. Szkoda, że Karol Angielski wypadł nam w tym tygodniu z powodu matur, bo jesteśmy bardzo zadowoleni z jego postępów. Michał Bartkowiak wciąż narzeka na pewien dyskomfort, a poza tym zagrał ostatnio cztery mecze w kadrze U-18. Coraz lepiej naszą filozofię rozumie Andrei Ciolacu i to on jest najbliżej pojawienia się na boisku w meczu z Jagiellonią - podsumował II trener Śląska.

 

Fakt - Czy zmierzą się z Monaco?

 

Wrocławski klub został podobno zaproszony na silnie obsadzony turniej w Lublinie, ale może odrzucić ofertę. Firma Polish Sport Promotion utrzymuje, że w dniach 4-5 lipca Śląsk ma zagrać w towarzyskim turnieju w Lublinie z Hannoverem, Szachtarem Donieck i AS Monaco. Przy Oporowskiej nie potwierdzają jednak startu w takiej imprezie.

 

Trudno się dziwić działaczom Śląska, gdyż udział w turnieju może kolidować z grą w europejskich pucharach. Istnieje scenariusz, że Śląsk zacznie grę w LE już od pierwszej rundy, która odbędzie się... 2 i 9 lipca. - Jeśli mamy grać w Europie od pierwszej rundy, termin tego turnieju komplikuje nam sytuację. Przypominam 2012 rok: graliśmy w Polish Masters po wyeliminowaniu z kwalifikacji LM Buducnosti Podgorica. Benfica mogła grać z nami na pół gwizdka, a nasi chłopcy musieli dać z siebie 150 proc., żeby to jakoś wyglądało, mając jeszcze w perspektywie pucharowe starcie z Helsinborgiem - mówi drugi trener Śląska Paweł Barylski (40 l.), który w 2012 roku był w sztabie Oresta Lenczyka (73 l.).

 

Fakt - Dadzą spokój maturzyście

 

Mimo świetnej formy prezentowanej w meczach rezerw i spotkaniach juniorów, w meczu z Jagiellonią nie zagra napastnik Śląska Karol Angielski. Trenerzy nie chcą odrywać 19-latka od obowiązków związanych z pisaniem matury w jego rodzinnych Kielcach.

 

Fakt - Frekwencja przestała spadać

 

Dobra gra drużyny Śląska i duża liczba akcji promocyjnych wpłynęły pozytywnie na frekwencję na meczach wrocławskiego zespołu. Jak wynika z danych Ekstraklasy SA, Śląsk powstrzymał tendencję spadkową frekwencji na swoich trybunach. 15 dotychczasowych meczów u siebie oglądało średnio 11,4 tys. widzów. Przez cały ubiegły sezon średnia wyniosła 11,1 tysiąca.

Autor: Mateusz Kondrat

Zobacz również