Wydarzenia

W czwartkowej prasie o Śląsku Wrocław

2015-10-15 10:00:00
Zapraszamy na tradycyjny poranny przegląd prasy. Z dzisiejszych gazet wybraliśmy najciekawsze artykuły dotyczące Śląska Wrocław.

Gazeta Wrocławska - Kamil Dankowski nie będzie karany

 

- Rozmawiałem z Kamilem dwa razy i powiedziałem mu, gdzie popełnił błąd. Nie przewiduję dalszych konsekwencji - powiedział Tadeusz Pawłowski. (…) - Dla nas najważniejsze jest to, że wbrew temu, co pojawiło się w mediach, była tam cała drużyna, a nie tylko Kamil. Z tego co ja wiem, to na tym samochodzie było ośmiu zawodników. Nie może być tak, że karze się jednego z dwóch piłkarzy, skoro byli tam wszyscy. Oczywiście nie pochwalamy tego, co się stało. W rozmowie z Kamilem wskazałem mu, co zrobił źle i jakie zachowania są dla mnie niedopuszczalne. Jestem jednak na tyle doświadczonym trenerem i człowiekiem, że wiem, iż pewne sytuacje mają miejsce, choć nie powinny. Najważniejsze, żeby zawodnik wyciągnął z tej sytuacji wnioski i nie powtórzył tego błędu w przyszłości. Jest nam bardzo przykro, że wobec tego młodego człowieka użyto takich określeń jak pijak czy alkoholik.

 

Przegląd Sportowy - Miasto dołoży 3 miliony

 

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego ujawnili wstępny plan finansowania Śląska w przyszłym roku. Piłkarze mają dostać około 3 milionów złotych tytułem promocji Wrocławia. Too połowę mniejsze środki z gminnego budżetu, niż klub otrzymał w 2015 roku.

 

- Od dawna zapowiadaliśmy, że damy mniej, ale jest to powiązane z trwającymi negocjacjami w sprawie kupna całej spółki przez Wrocławskie Konsorcjum Sportowe. Wszyscy byśmy sobie życzyli, żeby te rozmowy szybko zostały doprowadzone do końca. (…) - wyjaśnia dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Jacek Sutryk.

 

Fakt - Whisky dla trenera

 

Szkoleniowiec piłkarzy Śląska Tadeusz Pawłowski skończył w środę 62 lata. Z tej okazji dostał w klubie tort. Piłkarze, poza złożeniem życzeń, podarowali trenerowi także 21-letnią whisky.

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również