Wydarzenia

W czwartkowych gazetach o Śląsku Wrocław

2016-01-07 09:15:00
Zapraszamy na tradycyjny poranny przegląd prasy. Z czwartkowych gazet wybraliśmy najciekawsze informacje dotyczące Śląska Wrocław.

Fakt - Szukają konkurenta dla Flavio Paixao

 

Dziś piłkarze Śląska zaczną przygotowania do rundy wiosennej. Czy z nowymi twarzami - to się dopiero okaże. Klub szuka wzmocnień na skrzydłach, w ataku, na środku pomocy i na boku obrony. Te pozycje trener Romuald Szukiełowicz (67 l.) uznał za kluczowe.  Śląsk chce zasilić głównie ofensywę, bo w tych sektorach zbyt dużo zależy od skrzydłowego Flavio Paixao (31 l.) - z 21 goli strzelonych jesienią w lidze aż 10 padło po jego strzałach lub asystach. - Na razie nie komentuję sprawy wzmocnień. Jeśli zrealizujemy choćby 50 procent planu maksimum na zimowe okno, to będzie dobrze - mówi Faktowi Szukiełowicz.

 

Sport - Zatrzymać Flavio!

 

Sztab szkoleniowy w okresie przygotowawczym zaplanował dwa zgrupowania, oba odbędą się w Polsce. Najpierw - w dniach 16-23 stycznia - piłkarze Śląska będą wylewać siódme poty w Zakopanem (ich bazą wypadową będzie tamtejszy COS), natomiast miejsce pobytu podczas drugiego obozu nie jest jeszcze znane. Najprawdopodobniej przedstawiciel ekstraklasy skorzysta z ośrodka w Trzebnicy lub Dzierżoniowie. Termin: 27 stycznia - 4 lutego. Do wznowienia rozgrywek piłkarze Śląska rozegrają trzy mecze kontrolne: z Banikiem Ostrawa (27 stycznia we Wrocławiu) oraz GKS-em Bełchatów (30 stycznia) i Chrobrym Głogów (4 lutego).

 

Gazeta Wrocławska - Zawodnicy Śląska i Zagłębia już trenują

 

Dzisiaj po zimowej przerwie treningi wznowili dolnośląscy ekstraklasowicze. We Wrocławiu o godz. 9 jedna grupa piłkarzy Śląska zacznie testy medyczne u prof. Zatonia na AWF--ie, a druga będzie ćwiczyła w hali Redeco. Tam zajęcia odbywać się będą do niedzieli, gdy drużyna pierwszy raz wyjdzie na boisko. Już oficjalnie w kadrze WKS-u nie ma Mateusza Machaja, z którym nie przedłużono kontraktu. 

 

Gazeta Wyborcza - Machaj odchodzi

 

Mateusz Machaj nie jest już piłkarzem Śląska Wrocław. Klub nie przedłużył z nim wygasającego z końcem 2015 roku kontraktu. Machaj trafił do Śląska z Lechii Gdańsk, w rundzie wiosennej sezonu 2013/2014.0 ile na początku mógł liczyć na regularne występy, o tyle w ostatnich miesiącach praktycznie nie pojawiał się na boisku, głównie przez kontuzje. W sumie w barwach wrocławskiego klubu na wszystkich frontach wystąpił w 48 meczach, w których strzelił pięć goli. Tego dorobku jednak nie poprawi, bo jego dotychczasowa umowa, obowiązująca do 31 grudnia 2015 roku, nie została przez Śląsk przedłużona. Tym samym od 1 stycznia 26-letni pomocnik jest wolnym zawodnikiem. (…)

 

Machaj jest pierwszym zawodnikiem, który odszedł ze Śląska w przerwie zimowej. Wciąż nie wiadomo, co z pozostałą grupą graczy, którym za pól roku kończą się kontrakty. Jest ich aż 11, a wśród nich m.in. Flavio Paixao, Dudu Paraiba, Tomasz Hołota, Krzysztof Danielewicz, Mariusz Pawelec, Tom Hateley, Krzysztof Ostrowski i Mariusz Pawełek.  Wszyscy wspomniani gracze pojawią się na pierwszym w nowym roku treningu Śląska, który zaplanowano na czwartek, i rozpoczną przygotowania z zespołem do rundy jesiennej. 

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również