Wydarzenia

W czwartkowych mediach o Śląsku

2015-10-08 09:35:00
1
Zapraszamy na tradycyjny poranny przegląd najciekawszych artykułów dotyczących Śląska Wrocław.

Gazeta Wrocławska - Do końca roku z kasą w Śląsku ma być spokój

 

Wczoraj obradowała rada nadzorcza akcjonariuszy Śląska Wrocław. Do końca roku klub ma regularnie płacić wszystkie zobowiązania. Od kiedy współwłaścicielami Śląska zostało Wrocławskie Konsorcjum Sportowe (WTS), w radzie nadzorczej spółki zasiadają Stanisław Han (PPH Hasco-Lek SA), Rafał Holanowski (Supra Inwest SA), Marek Nawara (P.B. Inter-System SA) oraz - z ramienia miasta - Urszula Szyszka i Włodzimierz Patalas, który jest przewodniczącym rady.  

 

- Nie podejmowaliśmy dziś żadnych kluczowych decyzji. Rozmawialiśmy o sytuacji finansowej klubu - powiedział nam wczoraj Patalas. - Do końca roku klub powinien regularnie płacić wszystkie bieżące należności. Nie mówimy tu oczywiście o wcześniejszych zobowiązaniach (Śląsk wciąż spłaca dług wobec miasta, zaciągnięty jeszcze za czasów Zygmunta Solorza - przyp. JG). Drugi raz z rzędu powinniśmy zakończyć też rok na niewielkim plusie. Ustaliliśmy, że wkrótce się spotkamy, by porozmawiać o przyszłym roku – dodał.

 

Kurier Lubelski - Z okazji jubileuszu zagrają kibice oldboje

 

W sobotę Motor Lublin świętuje jubileusz 65-lecia klubu. Wisienką na torcie będzie mecz (godz. 17.30) Motoru ze Śląskiem Wrocław. - Wcześniej, bo od godziny 12 do 17, na błoniach Areny Lublin odbędzie się piknik rodzinny -mówi Tomasz Lewtak z działu marketingu Motoru. - Przygotowaliśmy wiele atrakcji, w tym m.in. pokazy na telebimie: archiwalnych nagrań z meczów Motoru, filmu dokumentalnego „NieREALny mecz", zdjęć z meczów Motoru. Będą też zabawy piłkarskie dla dzieci i dorosłych na boiskach treningowych (konkursy rzutów karnych, wolnych itp.).  Na godz. 14 na bocznym boisku Areny Lublin zaplanowano mecz kibiców Motoru i Śląska. Natomiast godzinę później na boisku zmierzą się odlboje obydwu zespołów. (…)

 

W przerwie meczu seniorów Motor-Śląsk uhonorowani zostaną zasłużeni trenerzy i piłkarze lubelskiego klubu oraz ogłoszone zostaną wyniki plebiscytu na zawodnika 65-lecia Motoru.

 

www.polski-sport.pl - Śląsk pozyska dwóch piłkarzy?

 

Stanislaw Danko z MFK Zeplin i Leszlo Kleinheisler z Videotonu - tę dwójkę Śląsk Wrocław ma próbować ściągnąć w zimowym okienku transferowym. Wrocławski klub nie do końca radzi sobie po odejściu latem Marco Paixao i Roberta Picha, i zimą Sebastiana Mili. Na pozycji reprezentanta Polski trener Tadeusz Pawłowski próbował już kilku rozwiązań(Petera Grajciara, Marcela Gecova, Jacka Kiełba czy Krzysztofa Danielewicza), jednak żadne nie okazało się strzałem w dziesiątkę. Dlatego priorytetem ma być ściągnięcie na Dolny Śląsk rozgrywającego.   

 

Zawodnik słowackiego klubu właśnie może zostać następcą obecnego piłkarza Lechii Gdańsk. Pomocnik ten ma 21-lat. Wysłannicy Śląska mieli obserwować go w spotkaniu 11. kolejki Fortuna Ligi przeciwko MSK Żilinie(0:2). Danko rozegrał cały mecz. Piłkarz ten jest młodzieżowym reprezentantem Słowacji. W tym sezonie w dziewięciu ligowych spotkaniach strzelił już dwie bramki.

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również