Wydarzenia

W Łodzi o przedłużenie zwycięskiej passy

2019-11-07 13:00:00
Wrzesień i październik nie były łatwe dla piłkarzy Śląska Wrocław, którzy długo nie mogli odnaleźć powrotu na zwycięską ścieżkę. Na szczęście dwa tygodnie temu w starciu z Arką Gdynia wreszcie się to udało, a ostatnio podopieczni Vitezslava Lavicki pokonali nawet lidera – Wisłę Płock. W piątek w Łodzi powalczą więc o przedłużenie tej dobrej passy.
Wygrane domowe spotkanie z Cracovią 17 sierpnia było dla Śląska o tyle ważne, że przez kolejne dwa miesiące nie potrafił on zdobyć kompletu punktów. Seria bez zwycięstwa wydłużała się  z kolejki na kolejkę, aż w końcu osiągnęła siedem spotkań. W zespole, a przede wszystkim na trybunach, czuć było zniecierpliwienie, jednak każda passa dobiega kiedyś końca i tak samo było tym razem – 27 października wrocławianie pokonali Arkę Gdynia. Ale chyba dużo większą radość kibicom sprawił kolejny mecz, z Wisłą Płock.
 

Remis bramkowy:

Tak – 4.05
Nie – 1.20
 
„Nafciarze” przed ostatnią kolejką rozsiedli się wygodnie w  fotelu lidera PKO Ekstraklasy, a do tego mogli się pochwalić sześcioma kolejnymi ligowymi zwycięstwami. Do Wrocławia przyjechali więc w roli faworytów, ale Śląsk, który na swoim stadionie w tym sezonie czuje się doskonale, znów pokazał, że brak porażki na własnym terenie w całych rozgrywkach to nie przypadek. Podopieczni Vitezslava Lavicki już po godzinie gry prowadzili 3:0, a goście dopiero na kilkanaście minut przed końcem zdołali zdobyć bramkę na otarcie łez.
 
Tym samym Śląsk najpierw przerwał swoją serię bez wygranej, a tydzień później zrobił to samo ze zwycięską passą Wisły Płock. Dzięki sześciu punktom w dwóch ostatnich kolejkach zbliżył się do czołówki, a obecnie do prowadzącej w tabeli Legii Warszawa traci zaledwie dwa „oczka”. Korzystny układ spotkań w najbliższy weekend może więc spowodować, że wrocławianie wskoczą nawet na ligowe podium.
 

Dokładna liczba goli:

Bez goli – 8.10
Jeden – 4.30
Dwa – 3.40
Trzy – 3.83
Cztery – 5.35
Sześć lub więcej – 10.00
 
By jednak w spokoju oglądać poczynania rywali, najpierw trzeba pokonać na wyjeździe ŁKS Łódź. Beniaminek PKO Ekstraklasy może w tym sezonie nie punktuje zbyt dobrze – z czternastu meczów wygrał tylko trzy, a dwa zremisował – ale zdaniem wielu ekspertów i kibiców gra bardzo atrakcyjną dla oka piłkę. Co więcej po dwóch ostatnich domowych spotkaniach ligowych mógł cieszyć się ze zwycięstwa, a w międzyczasie pokonał też u siebie Górnika Zabrze w Pucharze Polski.
 
Mimo wszystko to jednak rozpędzony po ostatnich wygranych Śląsk będzie faworytem tego meczu. I pozostaje mieć nadzieję, że swoją zwycięską serię przedłuży do trzech spotkań.
 

KURSY NOBLEBET:

ŁKS – 2.89
Remis – 3.55
Śląsk – 2.55
 
Autor: Noblebet

Zobacz również