Wydarzenia

W piątkowej prasie o Śląsku Wrocław

2016-01-15 09:40:00
Zapraszamy na poranny przegląd prasy. Tradycyjnie wybraliśmy dla Was najciekawsze artykuły dotyczące Śląska Wrocław.

Przegląd sportowy - Posiłki z zagranicy

 

Skrzydłowy Andras Gosztonyi podpisał dwuletni kontrakt ze Śląskiem. Zawodnikiem wrocławian będzie też 21-letni obrońca Lasza Dwali, który w czwartek związał się z klubem umową na 2,5 roku. Obaj mają międzynarodowe doświadczenie. (…)

 

W sobotę po południu Śląsk wyjedzie na obóz do Zakopanego. Prawdopodobnie będzie tam nawet 5 nowych zawodników. Dwóch już zakontraktowano, blisko zatrudnienia jest kolejnych dwóch (środkowy pomocnik i napastnik).

 

Gazeta Wrocławska - Śląsk już znalazł napastnika?

 

Andras Gosztonyi oficjalnie jest już piłkarzem Śląska. Czy zostanie nim także Mihret Topcagic? Nie ukrywamy - sytuacja jest dość dynamiczna. Gdy wczoraj przed godz. 17 oddawaliśmy tę stronę do druku, piłkarzem Śląska Wrocław był już oficjalnie 25--letni Węgier Andras Gosztonyi, który podpisał z WKS-em dwuletnią umowę. - Jestem atakującym pomocnikiem. Myślę, że moją najlepszą pozycją jest ta za plecami napastnika. Dużo grałem również na lewym skrzydle i w tych dwóch rolach na pewno czułbym się najlepiej - mówi Gosztonyi.  Popołudniu 2,5-letnią umowę podpisał także 21-latek Lasha Dvali. Gruzin jest obrońcą, który ma za sobą cztery mecze w reprezentacji kraju.  Wiele wskazuje na to, że nowym napastnikiem WKS zostanie Austriak z bośniackimi korzeniami Mihret Topcagic. Zresztą niejako sam nam to potwierdził...

 

(…)

 

Najbliższe godziny powinny pokazać, czy Topcagic podpisze kontrakt, ale coś nam się zdaje, że to może być dobry strzał. Poczekajmy jednak, bo wiadomo - transfery lubią ciszę.  Słyszeliśmy też jeszcze jedną plotkę, którą się z Wami podzielimy. Otóż pewne ślady prowadzą do innego Austriaka z bałkańskimi korzeniami. Chodzi o Darko Bodula, który dosłownie przed kilkoma dniami dostał w Dundee United wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy, o czym napisały brytyjskie media. Kontrakt jednak ma wciąż w Szkocji ważny.

 

Sport - Węgier zakontraktowany

 

Andras Gosztonyi złożył wczoraj swój podpis pod dwuletnią umową ze Śląskiem. Niespełna 26-letni Węgier występuje na pozycji skrzydłowego, jednak może grać również jako środkowy napastnik. Ostatnio reprezentował barwy Haladasu Szombathelyi - szóstej drużyny węgierskiej ekstraklasy. Jesienią zagrał w 15 ligowych spotkaniach. Wcześniej był piłkarzem m.in. Diosgyori VTK, Videoton FC Szekesfehervar oraz włoskiego Bari.  

 

- Jestem atakującym pomocnikiem - powiedział najnowszy nabytek wrocławian. - Myślę, że moją najlepszą pozycją jest ta za plecami napastnika. Dużo grałem również na lewym skrzydle i w łych dwóch rolach na pewno czułbym się najlepiej. Pomocnik ma na swoim koncie ponad 30 meczów w młodzieżowych reprezentacjach Węgier. Gosztonyi z kadrą do lat 20 uczestniczył w 2009 roku w mistrzostwach świata w Egipcie, na których Madziarzy zdobyli brązowe medale.

 

Fakt - Są już pierwsze wzmocnienia

 

Obaj zawodnicy mają międzynarodowe doświadczenie. O dziwo, bogatsze – młodszy Dwali, który gra w pierwszej reprezentacji swojego kraju, a trenerowi Romualdowi Szukiełowiczowi (67 l.) spodobał się szczególnie po analizie wideo z występami w eliminacjach do ME 2016. (…)

 

- Uważam, że jeśli w stu procentach zrealizujemy założenia transferowe, jakie poczyniliśmy przed zimowym okienkiem, zwłaszcza te dotyczące pomocy i ataku, nikt nie będzie płakał po Paixao - uważa trener Szukiełowicz.

 

Fakt - Kokoszka zawieszony na trzy mecze

 

Środkowy obrońca Śląska Adam Kokoszka został ukarany przez Komisję Ligi odsunięciem od trzech spotkań ligowych. Dyskwalifikację na 30-letniego piłkarza nałożono na podstawie analizy materiału wideo (…). Ani sędzia tego spotkania Jarosław Przybył (40 l.), ani jego asystenci nie zauważyli tej sytuacji.

Autor: Mateusz Kondrat

Zobacz również