Wydarzenia

W piątkowych gazetach o Śląsku Wrocław

2015-12-11 10:45:00
1
Zapraszamy na piątkowy przegląd prasy. Z dzisiejszych gazet wybraliśmy najciekawsze informacje dotyczące Śląska Wrocław.

Gazeta Wrocławska - O przełamanie, kolejny już raz

 

Kolejny trener, kolejny mecz o przełamanie. Romuald Szukiełowicz poprowadzi dziś Śląsk Wrocław w spotkaniu przeciwko Górnikowi Łęczna. Czy uda mu się przerwać tragiczną passę wrocławian meczów bez zwycięstwa?  Nowy szkoleniowiec już na starcie musi borykać się ze sporymi problemami kadrowymi. Wciąż niezdolny do gry jest Mariusz Pawełek, który ucierpiał jeszcze podczas meczu z Termalicą. Między słupkami stanie zatem ponownie młody Jakub Wrąbel. Uraz mięśniowy ponownie nie pozwoli Szukiełowiczowi skorzystać z Jacka Kiełba. Co gorsza - wypadł także Mariusz Pawelec, który zszedł z murawy w trakcie wtorkowego treningu. Michał Bartkowiak już co prawda ćwiczy z drużyną, ale jeszcze Tadeusz Pawłowski mówił, że w tym roku zabraknie go już na boisku.

 

- Rewolucji nie będzie, skoro mamy w drużynie 14 zdolnych do gry piłkarzy. Pozostali mają urazy albo są po kontuzji. Z pewnością w piątek będziemy grali inaczej. Chciałbym, aby było lepiej. Tych ludzi na to stać - zapowiada Szukiełowicz.

 

Przegląd Sportowy - Trenują przy światłach

 

W tym tygodniu niemal wszystkie treningi piłkarzy odbywają się przy sztucznym oświetleniu. Spełniono życzenie nowego sztabu szkoleniowego, który chce, by drużyna możliwie często ćwiczyła w warunkach, w jakich przyjdzie jej rozgrywać mecze.

 

Dziennik Bałtycki - Śląsk pomoże biednej rodzinie  

 

Piłkarze Śląska Wrocław po raz kolejny będą brali udział w świątecznej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka". Tym samym pomogą jednej z wrocławskich rodzin znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej. Zawodnicy WKS kupią produkty, które wybrana przez nich rodzina w aplikacji skierowanej do programu „Szlachetna Paczka" uznała za najpotrzebniejsze. Wolontariusze akcji przekażą je rodzinie. 

 

Fakt - Flavio zdenerwował się ankietą

 

Nowy trener Śląska Romuald Szukiełowicz (66 l.) zaczął pracę od przeprowadzenia wśród piłkarzy ankiety opracowanej we współpracy z psychologiem. Nie wszystkim zawodnikom spodobały się jednak pytania. 

 

„Szukiełowi" może być trudno poukładać sobie współpracę z obcokrajowcami. Na przykład Flavio Paixao (31 l.) na większość kwestii ostentacyjnie odpowiedział, że nie wie. Portugalczyk nie rozumie też sensu pytań sprowadzających się do określania kogo w drużynie lubi a kogo nie, bo nie chce dzielić kolegów na lepszych i gorszych. 

 

- Sięgnąłem po metody socjometryczne po to, żeby dowiedzieć się, co siedzi w tej drużynie. Milczenie również jest odpowiedzią - mówi wyraźnie rozeźlony „Szukieł”. - Wyniki ankiety będą dostępne wyłącznie dla ludzi będących wewnątrz zespołu. Nie będę publicznie komentował tego, co tam wyszło - dodaje nowy szkoleniowiec ostatniej drużyny w tabeli.  Szukiełowicz ma bardzo twardą rękę. Portugalczyk, człowiek o bardzo pozytywnym nastawieniu do świata bez względu na wyniki osiągane na boisku, może mieć problemy z odnalezieniem się w nowej rzeczywistości. 

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również