Wydarzenia

W piątkowych gazetach o Śląsku Wrocław

2016-01-29 10:00:00
Zapraszamy na tradycyjny przegląd prasy. Z dzisiejszych gazet wybraliśmy najciekawsze informacje o Śląsku Wrocław.

Gazeta Wrocławska - W Trzebnicy bez Żytki, z nadzieją, że będzie snajper

 

Póki co w Śląsku nie zjawi się nowy bramkarz. Szukiełowicz powiedział, że klub dogadany jest z piłkarzem na tę pozycję, ale dopiero od czerwca. Prawdopodobnie chodzi o Lubosa Kamenara ze słowackiego Spartaka Trnawa. Jest też spora szansa, że w Trzebnicy pojawi się kandydat na nowego napastnika.

 

Sport - Szlif w Trzebnicy

 

Wczoraj piłkarze wrocławskiego Śląska wyjechali na drugie zgrupowanie. Za pierwszym razem gościli w ośrodku COS w Zakopanem, w czwartek natomiast wyjechali do oddalonej 25 kilometrów od Wrocławia Trzebnicy, gdzie będą przebywali do 4 lutego.  Trener Romuald Szukiełowicz na zgrupowanie zabrał 27 piłkarzy, w tym trzech bramkarzy. 

 

W porównaniu do pierwszego obozu w Zakopanem, kadra powiększyła się o dwóch zawodników. Jednym z nich jest zakontraktowany już Japończyk Ryota Morioka, a drugim testowany przez sztab szkoleniowy ukraiński obrońca, lhor Tyszczenko. W Trzebnicy Śląsk rozegra sparing z GKS em Bełchatów (w sobotę, 30 stycznia), zaś po powrocie do Wrocławia z Chrobrym Głogów (4 lutego).

 

Przegląd sportowy - Gecov ma kontuzję stopy

 

W środowym sparingu z Banikiem (1:1)nie wystąpił Marcel Gecov. Czech ma niegroźną kontuzję stopy. Nie przeszkodziłą mu ona jednak w wyjeździe na zgrupowanie do Trzebnicy.

 

Fakt - Jak oni się pomieszczą?

 

Śląsk lada dzień może mieć aż czterech piłkarzy spoza Unii Europejskiej w kadrze. Tymczasem przepisy ekstraklasy pozwalają, żeby na boisku w jednym momencie przebywało najwyżej trzech. Prawdopodobnie któryś z nowych będzie wchodził na boisko tylko za innego gracza spoza Unii. (…)

 

- Zobaczymy, który się nie zmieści. Dlaczego zakładacie, że wszyscy mają być w podstawowym składzie? - pyta Szukiełowicz.

Autor: Mateusz Kondrat

Zobacz również