Wydarzenia

W pogoni za czołówką

2020-02-15 10:00:00
Runda wiosenna PKO Ekstraklasy ruszyła na dobre. W 22. kolejce Śląsk jedzie do Szczecina, gdzie zmierzy się z miejscową Pogonią. Zwycięstwo pozwoli dogonić ścisłą czołówkę tabeli.
Powrót na murawę po przerwie zimowej nie był w pełni udany dla piłkarzy Śląska Wrocław. Trójkolorowi zremisowali z Lechią Gdańsk 2:2, jednak biorąc pod uwagę, że do 72. minuty przegrywali 0:2, remis to wynik, który należy uszanować. Teraz przed wrocławianami pierwszy ligowy wyjazd w tym roku. Zespół trenera Vitezslava Lavički pojedzie do Szczecina na mecz z Pogonią. 
 
Trójkolorowi i Portowcy to sąsiedzi w tabeli. Śląsk z dorobkiem 35 punktów zajmuje 4. miejsce, a Pogoń zgromadziła do tej pory 38 punktów i znajduje się na 3. miejscu. - Między nami są tylko trzy punkty różnicy, więc dla obu drużyn będzie to bardzo ważny mecz. Będziemy walczyć o dobry wynik - mówił Vitezslav Lavička na przedmeczowej konferencji prasowej. 
 
Sytuacja kadrowa Śląska nie ułatwia sprawy. Ze względu na nadmiar żółtych kartek nie będzie mógł wystąpić Israel Puerto. Do tego dochodzą absencje dwóch innych środkowych obrońców - Wojciecha Golli i Mariusza Pawelca. W Szczecinie nie zagra również Márk Tamás, który dołączył do klubu wczoraj.
 
Pogoń również zmaga się z kilkoma problemami. Przede wszystkim w zespole ze Szczecina prawdopodobnie nie zagra Zvonimir Kozulj, który wciąż dochodzi do siebie po kontuzji. W porównaniu do składu z rundy jesiennej trener Kosta Runjaić nie ma również do dyspozycji Adama Buksy, który za 4 miliony dolarów odszedł do New England Revolution. Mimo to Portowcy udanie rozpoczęli rundę wiosenną. Przegrywali już 0:2 z Wisłą Płock, jednak zdołali odwrócić losy meczu w końcówce i wygrali 3:2. Jedną z bramek zdobył Paweł Cibicki, który dołączył do zespołu, by zastąpić właśnie Buksę. - Mecz z Wisłą Płock dał Pogoni pewność siebie. W ich zespole są kontuzje i odeszli ważni zawodnicy. Wiemy, że nie ma już z nimi Buksy, nie zagra Kozulj, ale ich styl gry będzie taki jak w poprzednich spotkaniach. - ocenia trener Lavička. 
 
Ostatnie wyjazdy do Szczecina nie były udane dla wrocławian. Od 2016 roku Śląsk nie jest w stanie wywieźć z tego terenu korzystnego wyniku. W pierwszym spotkaniu tych zespołów w obecnych rozgrywkach Trójkolorowi zremisowali z Pogonią 1:1. Bramki zdobywali wówczas Robert Pich i Adam Buksa. Początek meczu w Szczecinie o godzinie 17:30. Na naszej stronie internetowej przeprowadzimy relację live. 
 
 
 
 
 
 
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również