Wydarzenia

W poniedziałkowych gazetach o Śląsku Wrocław

2015-12-28 10:35:00
5
Zapraszamy na tradycyjny przegląd prasy. Z dzisiejszych gazet wybraliśmy najciekawsze informacje dotyczące Śląska Wrocław.

Gazeta Wrocławska - Śląsk zimuje nad strefą spadkową  

 

Zapomnijmy na chwilę o stylu. Popatrzmy na fakty: dwa ligowe mecze, dwa zwycięstwa i awans z ostatniego na 14. miejsce w tabeli. Taki jest aktualnie bilans Romualda Szukiełowicza jako trenera Śląska Wrocław. Co prawda, patrząc chwilami na grę WKS-u, nie mamy pojęcia, jak to działa, ale... działa! To najważniejsze. Umówmy się: zima I tak będzie przy Oporowskiej nerwowa, ale gdzieś tam jakieś światełko w tunelu się pojawiło. Teraz trzeba uczciwie przepracować okres przygotowawczy, pobiegać trochę po górach i postarać się o jakieś wzmocnienia.

 

Przegląd Sportowy - Flavio Paixao jest na wagę złota

 

Rozpoczęły się rozmowy z Portugalczykiem o przedłużeniu kontraktu. Ważność umowy Flavio Paixao z klubem kończy się z końcem sezonu. Są jednak nadzieje na podpisanie nowej, bo Portugalczyk nie wysuwa tak niebotycznych żądań, jak robił to jego brat-bliźniak. (…)

 

Flavio pod koniec jesieni spisywał się coraz lepiej. Nowy trener Romuald Szu-kiełowicz nie wyobraża sobie straty takiego piłkarza, a w tym przekonaniu utwierdził go wyjazdowy mecz z Podbeskidziem (1:0), w którym Portugalczyk był najlepszy na boisku. Teoretycznie może negocjować z innymi klubami już od stycznia, ale zapowiada, że tego nie zrobi.  Śląsk od dwóch lat ścina kominy płacowe i nie był w stanie zatrzymać żadnego zawodnika, który dostawał lepsze oferty - tak było z Marco Paixao, z Sebastianem Milą i Robertem Pichem. Dwaj ostatni odchodzili, mimo że mieli jeszcze ważne kontrakty. Klub wolał jednak obniżyć koszty, a przy okazji zarobić na transferach ok. 3 mln zł. Flavio jest w czołówce listy płac, ale nie jest to kwota „kominowa", bo zatrudniał go już trzymający politykę finansową w ryzach prezes Paweł Żelem.

 

Gazeta Wrocławska - Czy Mariusz Pawełek przedłuży umowę?

 

Niespodziewanie bramkarz Mariusz Pawełek może nie przedłużyć kontraktu ze Śląskiem Wrocław, Wszystko leży teraz w jego rękach. Wydawało się, że Mariusz Pawełek będzie jednym z tych, którzy z pewnością będą reprezentował Śląsk w kolejnym sezonie. Co by o nim nie mówić, w ostatnich miesiącach był jednym z niewielu zawodników WKS-u, który prezentował dość równą formę. Grał bez fajerwerków, ale jednak solidnie. Do tego jest kapitanem drużyny. (…)

 

Śląsk może tę umowę przedłużyć. Bramkarzowi zabrakło do tego jednak w tym roku niespełna 50 minut. Jednego meczu.  Pawełek doznał kontuzji w spotkaniu z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza i nie dokończył już tego meczu. Początkowo wydawało się, że wróci w tym roku do gry. Jeszcze Grzegorz Kowalski mówił, że pali się do gry, chociaż przecież podejrzewano u niego wstrząśnie-nie mózgu. Gdy doszedł do siebie (a w tym czasie w Śląsku zmienił się trener), dał o sobie znać przemęczeniowy uraz, z którym zmagał się od pewnego czasu. Do tego doszły narodziny trzeciego syna i koniec końców kapitan Śląska w tym roku nie pojawił się już na boisku. (…)

 

Cały czas w toku są rozmowy właścicielskie w Śląsku. Tak jak zapowiedział nam Rafał Holanowski z Wrocławskiego Konsorcjum Sportowego, do kolejnego spotkania z magistratem doszło jeszcze przed świętami, w środę. Ostatecznego porozumienia jeszcze jednak nie ma. Negocjacje trwają. Kolejną turę zaplanowano już po Nowym Roku, ale obie strony póki co są zgodne - wszystko idzie w dobrym kierunku. No cóż, jeszcze trochę musimy poczekać.

 

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również