Wydarzenia

W środowych mediach o Śląsku Wrocław

2016-01-20 09:40:00
Zapraszamy na nasz tradycyjny poranny przegląd najciekawszych informacji dotyczących Śląska Wrocław.

Gazeta Wrocławska - Celeban kapitanem, zadecydowała drużyna

 

Po głosowaniu drużyny na zgrupowaniu w Zakopanem Piotr Celeban został nowym kapitanem Śląska. Zastąpił w tej roli Mariusza Pawełka. - Sam podszedłem do trenera i poprosiłem o głosowanie, bo zależało mi, żeby kapitan zespołu był wybrany demokratycznie - podkreśla Mariusz Pawełek który w kwietniu ubiegłego roku w roli kapitana zastąpił Marco Paixao.  - To dla mnie wielki zaszczyt, że drużyna zdecydowała się powierzyć mi kapitańską opaskę. Będę ją nosił z dumą i zapewniam, że ze wszystkich sił i z całego serca będę pomagał chłopakom zarówno w trakcie spotkań, jak i poza boiskiem - stwierdził Celeban, który w barwach Śląska rozegrał 222 mecze.

 

Gazeta Wyborcza - Zagraj w Zimowym Turnieju Piłkarskim

 

Zimowy Turniej Piłkarski zorganizowany przez Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław rozegrany zostanie od 1 do 12 lutego. W rozgrywkach mogę wzięć udział zarówno zawodnicy na co dzień trenujący w drużynach piłkarskich, jak i amatorzy.

 

- Bazując na doświadczeniach z poprzednich lat, spodziewamy się nawet pół tysiąca uczestników - mówi Tomasz Kinal, jeden z organizatorów turnieju.  Wszyscy chętni mogą zgłaszać swoje drużyny do udziału w turnieju. Start w zawodach jest bezpłatny, a rywalizacja odbędzie się w siedmiu kategoriach wiekowych - od żaków (rocznik 2007 i młodsi) do młodzieżowców (rocznik 1994 i młodsi). (…)

 

Wszyscy młodzi zawodnicy otrzymają za udział w turnieju bilet na mecz Śląska Wrocław z Wisłą Kraków, a najlepszy z zespołów zostanie uhonorowany na murawie Stadionu Wrocław podczas tego spotkania.

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Mateusz Kondrat

Zobacz również