Wydarzenia

W weekend gra PZU Amp Futbol Ekstraklasa

2023-05-11 09:00:00
Przed nami trzeci tegoroczny turniej w ramach PZU Amp Futbol Ekstraklasy z udziałem piłkarzy wrocławskiego Śląska. Debiutujący w oficjalnych rozgrywkach zawodnicy WKS-u z każdym meczem radzą sobie coraz lepiej i nie ulega wątpliwości, że w podrzeszowskiej Boguchwale powalczą o kolejne ligowe punkty.
Rozgrywki PZU Amp Futbol Ekstraklasy zainaugurowano 18 i 19 marca w Poznaniu. Dla zespołu Śląska Wrocław były to pierwsze oficjalne zawody w historii. Podopieczni trenera Krzysztofa Węgrzyna nie zamierzali jednak płacić frycowego i już w debiucie zremisowali z Legią Warszawa. W kolejnych meczach wrocławianie przegrali z niezwykle silną ekipą TSP Kuloodpornych Bielsko-Biała i podzielili się punktami z Nowymi Technologiami Różyce. Rozgrywany w stolicy Wielkopolski turniej stanowił najlepszy dowód na to, że Śląsk – w przeciwieństwie do beniaminków z poprzednich sezonów – będzie liczył się w walce o ligowe oczka.
 


Drugi turniej odbył się 22 i 23 kwietnia w Warszawie. Choć piłkarze Śląska rozpoczęli zmagania od wysokiej porażki z faworyzowaną i naszpikowaną gwiazdami Wisłą Kraków, kolejne spotkania stanowiły popis wrocławskich ampfutbolistów. Nasz zespół nie tylko wygrał swój pierwszy oficjalny mecz w historii, ale kilka godzin później dołożył jeszcze jeden! Śląsk wygrał ze Stalą Rzeszów i Wartą Poznań, dzięki czemu po dwóch turniejach PZU Amp Futbol Ekstraklasy zajmuje znakomite 4. miejsce w ligowej tabeli.
 
Co istotne, w drużynie Śląska błyszczy zarówno kolektyw, jak i poszczególne indywidualności. Ilyass Sbiyaa z dorobkiem 6 goli jest obecnie 3. najlepszym strzelcem całych rozgrywek.

 
Kolejny turniej z udziałem ampfutbolistów Śląska Wrocław zostanie rozegrany 13 i 14 maja w podrzeszowskiej Boguchwale. Transmisja z zawodów będzie dostępna na facebookowym profilu Amp Futbol Polska oraz na antenie TVP Sport!
Autor: Biuro Prasowe

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław