Wydarzenia

Walka trwa

2020-06-14 10:30:00
Śląsk Wrocław zapewnił sobie miejsce w grupie mistrzowskiej, ale wciąż walczy o jak najlepszą pozycję na koniec rundy zasadniczej. W 30. kolejce Trójkolorowi zmierzą się z ŁKS-em Łódź, a trzy punkty pozwolą utrzymać miejsce na podium.
Mecz z ŁKS-em zakończy wymagający okres dla wrocławian, którzy w ciągu siedmiu dni rozegrają trzy mecze. Po porażce w Gdyni nastąpiło zwycięstwo w Płocku, co pozwoliło Śląskowi zapewnić sobie miejsce w grupie mistrzowskiej. WKS wraca do walki w górnej ósemce po pięciu latach przerwy. - Mówiliśmy przed sezonem o naszych celach i cel minimum został wykonany. Zawodnicy wykonali bardzo dobrą robotę. Rywalizacja jeszcze się nie kończy - mówił na przedmeczowej konferencji prasowej trener Vitezslav Lavička.
 
Zmagania w grupie mistrzowskiej rozpoczną się za tydzień, a mecz z ŁKS-em będzie miał wpływ na układ gier. Obecnie Śląsk znajduje się na trzecim miejscu w tabeli. W przypadku zwycięstwa wrocławianie utrzymają tę pozycję i z siedmiu ostatnich spotkań, cztery zagrają na własnym stadionie. Różnica między trzecim Śląskiem, a ósmą w tabeli Lechią wynosi zaledwie cztery punkty. Atut w postaci większej liczby meczów na własnym stadionie może pomóc Śląskowi utrzymać wysoką pozycję.
 
Sytuacja dzisiejszego rywala WKS-u jest bardzo trudna. Łodzianie znajdują się na ostatnim miejscu w tabeli i zgromadzili do tej pory zaledwie 21 punktów. Do bezpiecznej pozycji ŁKS traci aż 13 oczek i utrzymanie wydaje się prawie niemożliwe. Trójkolorowi nie liczą jednak na to, że rywal odda im punkty za darmo. -  ŁKS jest na dole tabeli i ma swoje problemy. Jest to drużyna, która stara się utrzymywać przy piłce. Nie będzie tak, że przyjadą i oddadzą nam punkty. Wiemy, że będzie trzeba się przygotować i zagrać na sto procent swoich możliwości, tak jak zrobiliśmy to w Płocku - komentuje trener Lavička. 
 
Do dyspozycji trenera jest już Filip Raicević. Czarnogórzec zmagał się z drobną kontuzją, ale już w Płocku znalazł się w dwudziestce meczowej i będzie mógł wystąpić w meczu z ŁKS-em. Spotkanie w Płocku przedwcześnie zakończył Filip Marković, jednak on również jest zdrowy i może dziś zagrać. 
 
Śląsk zmierzył się z ŁKS-em w 15. kolejce. Wówczas wrocławianie zwyciężyli w Łodzi 1:0. Dzisiejsze spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Na naszej stronie będzie można śledzić tekstową relację live. Zapraszamy również na relację radiową, która będzie dostępna na naszym profilu na Facebooku. 
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również