Wydarzenia

We wtorkowej prasie o Śląsku Wrocław

2015-11-03 09:45:00
Zapraszamy do przeczytania porannego przeglądu prasy. Z dzisiejszych gazet wybraliśmy najciekawsze artykuły dotyczące Śląska Wrocław.

Przegląd Sportowy - Młynarczyk chwali i sprawdzi Wrąbla

 

Jakub Wrąbel to duży talent. Chcemy mu się lepiej przyjrzeć, dlatego dostał powołanie do kadry U-21. Na pewno ma szansę na miejsce w drużynie na mistrzostwa Europy, które w 2017 roku zostaną rozegrane w Polsce. Od teraz wszystko zależy od niego - podkreśla Józef Młynarczyk, najbardziej utytułowany bramkarz w historii polskiego futbolu. Dziś jest asystentem Marcina Dorny w młodzieżówce i zapowiada, że Wrąbel dostanie szansę na występ przynajmniej w jednym z meczów towarzyskich - 12.11 z Norwegią w Gdyni lub 16.11 z Ukrainą U-20 w Krakowie. (…)

 

- To nagroda za solidną postawę w tych spotkaniach, duże znaczenie ma też fakt, że za nim już przetarcie w ekstraklasie. To przecież nie jest tak, że zastanawiając się nad powołaniami możemy przebierać wśród bramkarzy regularnie grającymi w elicie - przyznaje trener Dorna. Drugim powołanym golkiperem jest Damian Podleśny z Chojniczanki Chojnice.

 

Sport - Bez ultimatum

 

Tadeusz Pawłowski w lutym 2014 roku objął drużynę. Początek miał wyśmienity. Na własnym obiekcie Śląsk miał znakomitą serię - 11 zwycięstw i 6 remisów. W sezonie 2013/14 zespół zajął 9. miejsce, będąc najlepszym w grupie spadkowej. W następnych rozgrywkach wrocławianie zajęli 4. miejsce i dostali się do europejskich pucharów. Ligi Europy nie zawojowali, a rozgrywki te, zdaniem szkoleniowca, wpłynęły na postawę Śląska w lidze. - Niektórzy w naszym przypadku używają słowa kryzys, ale ja to widzę trochę inaczej. To dla mnie nowe doświadczenie. Zagraliśmy w eliminacjach Ligi Europy i płacimy frycowe za puchary, ale nie tylko my. Jana Kociana w Ruchu kosztowało to pracę, podobnie było ostatnio z Henningiem Bergiem w Legii i Maciejem Skorżą w Lechu. Jeśli znowu znajdziemy się w takiej sytuacji, to znaczy będziemy grać na arenie międzynarodowej, inaczej trzeba będzie poprowadzić przygotowania - mówi „Sportowi" Tadeusz Pawłowski. (…)

 

- Dobrze, że we Wrocławiu włodarze działają inaczej niż chociażby w Miedzi Legnica, gdzie koncepcja zmienia się co chwilę.  Cały czas w środowisku piłkarskim apeluje się o cierpliwość i w Śląsku działacze ją mają - dodaje Remigiusz Jezierski, były gracz drużyny, który po zakończeniu kariery dobrze się sprawdza jako komentator sportowy.

 

Fakt - WKS górą w Lubinie

 

W meczu trzecioligowych rezerw Śląsk pokonał w Lubinie Zagłębie 3:1. W ekipie zwycięzców zagrali m.in. piłkarze trenujący w zespole ekstraklasy: Mariusz Idzik (18 l.), Szymon Przystalski (23 l.), Maciej Pałaszewski (17 l.) i Konrad Kaczmarek (24 l.).

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również