Wydarzenia

Wielka Draka dla Dzieciaka, czyli pomagamy Martynce

2019-11-24 12:00:00
Podczas meczu z Wisłą na Sektorze Rodzinnym zostanie ustawione specjalne stoisko studentów z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Będą tam zbierane pieniądze na odzyskanie wzroku dla 13-letniej Martynki w ramach akcji "Wielka Draka dla Dzieciaka".
Wielka Draka dla Dzieciaka to największy studencki projekt charytatywny w Polsce, którego organizatorem są działacze z ZSP UE Wrocław. Tym razem pomagają nastoletniej Martynce.
 
13-letnia dziewczynka ma żółwia, kota i kochających rodziców. Po szkole lubi grać w gry i prowadzi kanał na YouTube’ie. Brzmi jak opis zwykłej nastolatki, prawda?
 
Otóż byłoby tak, gdyby nie fakt, że w wieku 5 lat niespodziewanie straciła wzrok. Pozbawienie jej jednego ze zmysłów sprawiło, że dziewczynka musiała na nowo uczyć się funkcjonować, a trywialne dla nas czynności, takie jak jedzenie, ubieranie się, czy poruszanie się po domu stały się dla niej ogromnym wyzwaniem.
 
Martynka będzie mogła ponownie ujrzeć świat za pomocą serii przeszczepów komórek macierzystych. Jeden taki zabieg to koszt rzędu 12 tysięcy złotych, a aby leczenie przyniosło oczekiwany efekt, musi ich przejść jeszcze 10. Chcemy dołożyć swoją cegiełkę w odbudowie jej wzroku, dlatego też cały dochód z tegorocznej Wielkiej Draki dla Dzieciaka zostanie przeznaczony na jej kuracje. Jaka to będzie suma? To już zależy od was! Zachęcamy do wsparcia akcji!

Pomóc Martynce można na specjalnym stoisku ustawionym przy Sektorze Rodzinnym (Trybuna D) podczas meczu z Wisłą Kraków.

Autor: Biuro Prasowe

Zobacz również