Wydarzenia

"Wielki Śląsk" pomaga dalej!

2020-04-04 11:00:00
Gdy liga nie gra, a meczów brakuje, kibice Śląska nie siedzą bezczynnie w domach. Wychodzą z nich, ale głównie po to, by nieść pomoc placówkom medycznym.
Bolków, Milicz, Bierutów, Oleśnica, Środa Śląska, Zgorzelec, Brzeg Dolny, Międzygórze, Jelcz-Laskowice, Mysłakowice, Twardogóra i przede wszystkim Wrocław - w każdym z tych miast kibice Śląska zaangażowali się w zbiórkę artykułów potrzebnych na pierwszej linii frontu - czyli w szpitalach i placówkach medycznych.
 
Doceniając wysiłek medyków, lekarzy, pielęgniarek czy ratowników, kibice ze Stowarzyszenia "Wielki Śląsk" poświęcają swój czas, siłę i pieniądze, by choć trochę ułatwić im pracę w tym trudnym czasie walki z koronawirusem.

 
Największe potrzeby ma oczywiście Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Koszarowej we Wrocławiu - to tam znajduje się dolnośląskie centrum walki z epidemią. Na rzecz tej placówki wrocławskie klubu sportowe zorganizowały akcję #graMYdlaKOSZAROWEJ, w którą włączył się również WKS. Na stronie zrzutka.pl/gramydlakoszarowej można wpłacać pieniądze na zakup sprzętu potrzebnego w szpitalu.
 
Fani Śląska już wcześniej rozpoczęli zbiórkę darów, które dostarczyli do placówki na ul. Borowskiej 1 kwietnia. Dzień później byli już w Podstacji przy ul. Ziębickiej, by następnie zameldować się przy szpitalu przy ul. Borowskiej. Wszędzie dostarczając mnóstwo potrzebnych artykułów spożywczych (jak woda mineralna, herbata, kawa, ciastka, kabanosy, cukier, konserwy), higienicznych (chusteczki, mydło w płynie, kremy, żele antybakteryjne) oraz sprzętu (rękawiczki, maski ochronne, czajniki).

 
Na uwagę zasługują nie tylko kibice Śląska, bowiem swoją pomoc i zaangażowanie pokazują również fani wielu innych drużyn ekstraklasy i nie tylko. Z dumą możemy powiedzieć, że akcje fanów WKS-u budzą jednak największy podziw i odbijają się szerokim echem w mediach. Cieszymy się, że kibice Trójkolorowych - dla których akcje charytatywne to nie pierwszyzna, bo stanowią jeden z głównych elementów działalności  - również w tak trudnym okresie pokazują, że chętnie jednoczą się dla dobra innych.
 
Zbiórka darów trwa - można je zostawiać w godzinach 9-19 przy siedzibie klubu na ul. Oporowskiej 62 (najlepiej pod schodami prowadzącymi do wejścia do budynku klubowego) i w siedzibie Stowarzyszenia "Wielki Śląsk" oraz ośrodka Kibice Razem Śląsk Wrocław przy ul. Szewskiej 66/67 A w godzinach 10-15. PomagaMY!
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Stowarzyszenie Wielki Śląsk

Zobacz również