Wydarzenia

Wielkie pomaganie kibiców Śląska

2020-03-31 08:30:00
Stowarzyszenie Kibiców Wielki Śląsk oraz ośrodek Kibice Razem Śląsk Wrocław przekazali dary ze zbiórki dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.
To właśnie szpital mieszczący się przy ul. Koszarowej jest we Wrocławiu pierwszą linią frontu walki z epidemią koronawirusa. Doceniając oddanie i ciężką pracę medyków, pielęgniarek, lekarzy i wszystkich osób pomagających chorym, kibice Śląska zorganizowali zbiórkę potrzebnych produktów.

W czasie trwającej 12 dni zbiórki zebranych zostało mnóstwo artykułów spożywczych, higienicznych, kosmetyków i nie tylko. Organizatorzy zapewniają, że przekazano dary w ilościach hurtowych, co nie udałoby się bez ogromnego zaangażowania ludzi dobrej woli.- Całe przedsięwzięcie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. Wielu ludzi zostawiało swoje dary osobiście, a jeszcze inni, nie mogąc pojawić się osobiście, prosiło swoich znajomych, do podrzucenia artykułów. Z każdym dniem, widząc coraz większe zbiory, byliśmy jeszcze bardziej uradowani tym, jak wielu ludzi potrafi się zmobilizować i w trudnych chwilach pomóc tym, którzy tego najbardziej potrzebują - pisza orgnizatorzy, które swoją akcję opatrzyli hasłem "Kolejny dyżur z maską ma twarzy, Śląsk Wrocław wspiera dzielnych lekarzy". Hasłem symbolicznym, bo na wsparcie i podziękowania zasługują wszyscy ratownicy medyczni, pielęgniarki i pielęgniarze, lekarze i każdy, kto poświęca się dla ratowania zdrowia i życia inych.

Potrzeby szpitala na ulicy Koszrowej są jednak obecnie ogromne, dlatego zachęcamy do dalszego wsparcia tej (i nie tylko tej) placówki. W ramach wspólnej akcji wrocławskich klubów sportowych pod hasłem #graMYdlaKoszarowej swoją pomoc można przekazać TUTAJ.

Wielkie serca - Wielki Śląsk!

Autor: Biuro Prasowe, Fot. Paweł Kot

Zobacz również