Wydarzenia

Witaj, Side!

2017-01-23 20:15:00
Drużyna Jana Urbana dotarła już do miejsca drugiego zimowego obozu, czyli do tureckiego Side. Podróż odbyła się bez komplikacji, a od jutro piłkarze zaczynają ciężką pracę.
Wyprawa wrocławian do Turcji rozpoczęła się o godz. 6:30 we Wrocławiu. Punktualnie o tej godzinie klubowy autobus wyruszył do Berlina, gdzie Trójkolorowi przesiedli się do samolotu. W stolicy Niemiec na zawodników czekali łowcy autografów i piłkarze oprócz odprawy podpisali sporą ilość specjalnych kart. 
 

Odlot z Berlina nad Bosfor zaplanowany był na godz. 12:30 i również tutaj obyło się bez opóźnień. Choć podróż trwała 3 godziny, to w Turcji Śląsk zameldował się 17:30 czasu lokalnego. Na lotnisku w Antalyi na zielono-biało-czerwonych czekał autobus, którym nieco godzinę później dotarli do hotelu The Sense w Side.
 
To był wyczerpujący dzień. Po kilkunastogodzinnej podróży zawodnicy wspólnie zjedli kolację i udali się do swoich pokojów, by odpocząć. W pierwszym dniu obozu nie zaplanowano żadnej jednostki treningowej. 
 
Drugi obóz przygotowawczy potrwa do 1 lutego. W trakcie zgrupowania zaplanowane są trzy mecze kontrolne. Śląsk zagra z FC Lokomotiv Gorna Oryahovitsa (25 stycznia), FC Saburtalo Tbilisi (28 stycznia) oraz SV Waldhof Mannheim (31 stycznia).
 


W podróży swoje 29. urodziny świętował Kamil Biliński. Trzeba przyznać, że oryginalnie spędził ten szczególny dzień. 
 
Kadrę WKS-u znaleźć można tutaj: Kadra WKS-u na obóz w Side


 

Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również