Wydarzenia

Wojciech Błoński odpowiedzialny za sport

2016-01-17 16:55:00
2
Wojciech Błoński wzmocni od poniedziałku struktury Śląska Wrocław. Zostaną mu powierzone zadania dyrektora ds. sportu.

Kandydatura Wojciecha Błońskiego to inicjatywa większościowego akcjonariusza Śląska – Wrocławskiego Konsorcjum Sportowego.

 

- Przed nami duże wyzwania. Jesteśmy w fazie przebudowy zespołu. Śląsk potrzebował wsparcia w obszarze sportowym, w związku z czekającymi nas zadaniami. Oczekiwania wobec pana Błońskiego są duże, ale jestem przekonany, że będzie on wartością dodaną dla Klubu – przyznaje Stanisław Han, przedstawiciel większościowego akcjonariusza.

 

Z energii, jaką do Śląska wniesie nowy dyrektor, zadowolony jest też prezes Paweł Żelem. - Spółka jest w przededniu zmian właścicielskich. Wzmocnienie obszaru sportowego w strukturze klubu od dłuższego czasu było jednym z naszych priorytetów.

 

Wojciech Błoński o swoim nowym zadaniu mówi tak: - Swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie się podzielę. Mam „Śląsk” w swoim rodowodzie i zrobię wszystko, by jak najlepiej przysłużyć się tym razem piłkarskiemu Śląskowi. 

 

44-letni Wojciech Błoński od lat jest związany z klubem Śląsk Wrocław. W przeszłości był koszykarzem wrocławskiego klubu (w latach 1989-95 i 1998-2000), zdobył ze Śląskiem cztery medale mistrzostw Polski i grał w reprezentacji Polski.

 

Ukończył wrocławską AWF. Od kilku lat prowadzi własny biznes, zaś od 2010 roku jest też radnym Wrocławia.

 

Zobacz również