Wydarzenia

Wołów i Czernica ramię w ramię ze Śląskiem!

2018-04-10 16:30:00
Na Stadionie Wrocław, przed rozpoczęciem meczu Śląska z Koroną Kielce, doszło uroczystego ogłoszenia współpracy pomiędzy WKS Śląsk Wrocław a Wołowem oraz Czernicą. Zakłada ona przede wszystkim wspólne działania na rzecz szkolenia dzieci i młodzieży.
Burmistrz Wołowa Dariusz Chmura wraz z zarządem MKP Wołów, Bartoszem Granatem i Rafałem Borzyńskim, podpisali trójstronne porozumienie. Śląsk Wrocław podczas spotkania reprezentowali prezes Marcin Przychodny oraz wiceprezes Wojciech Nowak.
  
- Cieszę się, że mogliśmy podpisać porozumienie z gminą Wołów, dla której sport, a w szczególności piłka nożna, była i jest ważna. Tradycje klubu z Wołowa są imponujące. Aktualnie MKP Wołów reprezentuje IV ligę, ale co ważne w Wołowie bardzo ważnym aspektem jest szkolenie dzieci i młodzieży w piłce nożnej. Wierzę, że to porozumienie będzie niosło obustronne korzyści – mówił Marcin Przychodny, prezes zarządu Śląska Wrocław.
 
- Dla nas to zaszczyt i honor, że jesteśmy w tym miejscu. Ta współpraca nie byłaby możliwa, gdyby nie kilka lat bardzo intensywnej pracy. Postawiliśmy mocno na sport w naszej gminie i chcę zaznaczyć, że Wołów od zawsze jest związany ze Śląskiem Wrocław. To u nas przebiega „granica Śląska”, tu sięgają kibice WKS-u i czuć wpływ wrocławskiego klubu – zaznaczył Dariusz Chmura, burmistrz Wołowa. – Dla nas to duże wyróżnienie, że mogliśmy podpisać to porozumienie. Szczególnie w kontekście naszej młodzieży, ponieważ szkolimy kilkaset dzieci i chcemy wciąż rozwijać się pod tym kątem. 
 


W dalszej części trójstronną umowę parafowali wójt Gminy Czernica Włodzimierz Chlebosz oraz władze Akademii First kick SM Paulina Mordal i Sebastian Mordal.
 
– Zamiłowanie i pielęgnowanie sportu na terenie Gminy Czernica jest na najwyższym poziomie. Jest mi niezmiernie miło, że będziemy mogli tak blisko współpracować na niwie szkolenia piłkarskiego młodzieży – zaznaczał prezes Przychodny. 
 
- Dziękuję, że Śląsk Wrocław wyszedł naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców naszej gminy. Naprawdę z wielką niecierpliwością czekam na rozpoczęcie współpracy, ponieważ to dla nas wielkie wydarzenie – podkreślał Włodzimierz Chlebosz, wójt Gminy Czernica. 

 
Długofalowa współpraca pomiędzy Śląskiem, gminami oraz klubami piłkarskimi działającymi na ich terenach, ma przynieść wszystkim stronom realne korzyści. Zakłada ona m.in. realizację wspólnego programu szkoleniowego, opartego o wytyczne kadry szkoleniowej Śląska Wrocław i jego Akademii Piłkarskiej, organizację konferencji poprawiających kwalifikacje trenerów, hospitację treningów, udział w turniejach oraz wsparcie dla lokalnych środowisk piłkarskich w staraniach o poprawę jakości szkolenia dzieci i młodzieży w gminach biorących udział w programie. Ponadto zawarte porozumienie pozwoli na stałą obserwację najbardziej utalentowanych zawodników, którzy mogą zasilić Akademię Piłkarską WKS Śląsk Wrocław.
 

Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również