Wydarzenia

Wróciła Centralna Liga Juniorów

2016-03-07 18:38:00
W pierwszej wiosennej kolejce Centranej Ligi Juniorów Śląsk Wrocław zmierzył się przy Oporowskiej z Lechem Poznań. Podopieczni Piotra Jawenego ulegli liderowi rozgrywek 0:4.
Niestety, wrocławianie rundę wiosenną rozpoczęli tak samo słabo, jak zakończyli jesień. Przed zimową przerwą przegrali bowiem w takim samym rozmiarze z Zagłębiem Lubin. Gdy na Oporowską przyjechał lider z Poznania wszyscy spodziewali się trudnego spotkania. 

Przez pierwszą połowę Śląsk walczył bardzo dzielnie, nie dając rywalom się rozpędzić. Po zmianie stron Lechici pokazali jednak dlaczego to oni są na szczycie tabeli. Pierwszego gola w 50. min strzelił Tomasz Kaczmarek i jak się okazało, rozwiązał on worek z bramkami. Dwadzieścia minut później było już 0:4 i takim wynikiem zakończył się mecz.

Po porażce z Poznaniem gracze trenera Piotra Jawnego niezmiennie plasują się na ósmym miejscu w tabeli. Kolejne spotkanie WKS rozegra 12 marca w Gdańsku z Lechią.

Śląsk Wrocław - Lech Poznań 0:4 (0:0)
Bramki: Kaczmarek 50, Nawrocki 55, Tomczyk 66, Mróz 71

Śląsk: Mynarski - Sobczak (62 Taranek), Łuczkiewicz, Wiech, Kuriata, Jarczak, Koftas (70 Kubacki), Pałaszewski, Idzik (75 Czerwiński), Bergier (82 Mróz), Stempin
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również