Wydarzenia

Wróciły do treningu!

2020-06-30 08:00:00
Zawodniczki Śląska Wrocław wróciły do treningu i rozpoczęły przygotowania przed rozpoczynającym się w sierpniu sezonem Ekstraligi Kobiet. W trakcie okresu przygotowawczego zaplanowano pięć sparingów.
Po poprzednim sezonie, który wrocławianki zakończyły w dolnej części tabeli, w zespole doszło do kilku zmian. Dołączyło kilka nowych, młodych zawodniczek, które będą chciały zaprezentować swoje umiejętności w trakcie okresu przygotowawczego. - Towarzyszy nam ekscytacja. Cieszymy się, że możemy wrócić do treningów całym zespołem i zacząć okres przygotowawczy tak na sto procent. Od pierwszego treningu w zespole pojawiają się nowe zawodniczki. Cieszymy się, że ta kadra powoli się zamyka i mamy możliwość trenować w większej grupie od samego początku przygotowań - mówi Piotr Jagieła, trener zespołu.
 


Ostatnie sezony stały pod znakiem walki o utrzymanie. Teraz celem Trójkolorowych będzie czołowa szóstka i ustabilizowanie pozycji w lidze. - Pierwszego dnia trudno powiedzieć, czego się spodziewać, ale oczekujemy, że będziemy w stanie zająć wyższe miejsce niż w tamtym sezonie. Mamy nowe zawodniczki, zobaczymy, jak się wkomponują w zespół. Wtedy będzie można coś powiedzieć o oczekiwaniach - mówi Anna Bocian, bramkarka Śląska Wrocław.Okres przygotowawczy zespołu potrwa sześć tygodni, w trakcie których wrocławianki rozegrają pięć sparingów. Pierwszy mecz piłkarki Śląska zagrają 4 lipca z ROW-em Rybnik. Tydzień później zmierzą się Rolnikiem Głogówek. W planach jest też sparing z SMS-em Łódź, Czarnymi Sosnowiec i Rekordem Bielsko-Biała. Pierwsza kolejka Ekstraligi Kobiet zostanie rozegrana w dniach 8-9 sierpnia. 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Grzegorz Krawczyk

Zobacz również